Reklama
reklama

Podvodníci vymysleli další trik, jak získat peníze z účtů. Využívají chytré telefony

Policisté varují před dalším trikem podvodníků, jak se dostat k citlivým údajům v počítači a zneužít je pro neoprávněné čerpání peněz cestou internetového bankovnictví. „V poslední době se stále častěji setkáváme s případy, kdy se lidé přihlásí do svého internetového bankovnictví a objeví se webová stránka podvržená útočníkem, která je vyzve k instalaci bezpečnostní aplikace do "chytrého" mobilního telefonu,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Tomu navíc předchází infikace počítače škodlivým kódem, například prostřednictvím phishingových e-mailových zpráv. Na mobil je doručena sms zpráva s výzvou ke stažení aplikace nebo k zadání potvrzujícího kódu. Škodlivá aplikace pak skrytě přeposílá bankovní sms s verifikačním kódem k platbě pachateli, který se díky tomu dostane do internetového bankovnictví a následnému odčerpání peněz na účet bílého koně.

Policisté proto důrazně doporučují nestahovat a neinstalovat žádné podezřelé "bezpečnostní" aplikace (např. SERVIS24_Trusteer_Rapport.apk nebo http://www.security-android.com/SERVIS24.apk). „Pokud máte podezření, že se škodlivý kód dostal do vašeho počítače, nebo dokonce už došlo k neoprávněnému odčerpání peněz, ihned kontaktujte banku k zablokování internetového bankovnictví u všech vašich účtů a vyžádání nových přihlašovacích údajů. V případě, že se pachatel do vašeho internetového bankovnictví už dostal, neodstraňujte škodlivý kód z počítače či mobilu, vyjměte SIM kartu a případ oznamte na kterékoliv policejní služebně,“ doporučila Vedrová s tím, že kriminalisté provádějící šetření podobných případů budou následně provádět zkoumání napadeného počítače i mobilu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře