Reklama
reklama

Podvodníci vymysleli další trik, jak získat peníze z účtů. Využívají chytré telefony

Policisté varují před dalším trikem podvodníků, jak se dostat k citlivým údajům v počítači a zneužít je pro neoprávněné čerpání peněz cestou internetového bankovnictví. „V poslední době se stále častěji setkáváme s případy, kdy se lidé přihlásí do svého internetového bankovnictví a objeví se webová stránka podvržená útočníkem, která je vyzve k instalaci bezpečnostní aplikace do "chytrého" mobilního telefonu,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová.

Tomu navíc předchází infikace počítače škodlivým kódem, například prostřednictvím phishingových e-mailových zpráv. Na mobil je doručena sms zpráva s výzvou ke stažení aplikace nebo k zadání potvrzujícího kódu. Škodlivá aplikace pak skrytě přeposílá bankovní sms s verifikačním kódem k platbě pachateli, který se díky tomu dostane do internetového bankovnictví a následnému odčerpání peněz na účet bílého koně.

Policisté proto důrazně doporučují nestahovat a neinstalovat žádné podezřelé "bezpečnostní" aplikace (např. SERVIS24_Trusteer_Rapport.apk nebo http://www.security-android.com/SERVIS24.apk). „Pokud máte podezření, že se škodlivý kód dostal do vašeho počítače, nebo dokonce už došlo k neoprávněnému odčerpání peněz, ihned kontaktujte banku k zablokování internetového bankovnictví u všech vašich účtů a vyžádání nových přihlašovacích údajů. V případě, že se pachatel do vašeho internetového bankovnictví už dostal, neodstraňujte škodlivý kód z počítače či mobilu, vyjměte SIM kartu a případ oznamte na kterékoliv policejní služebně,“ doporučila Vedrová s tím, že kriminalisté provádějící šetření podobných případů budou následně provádět zkoumání napadeného počítače i mobilu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře