Reklama
reklama

Podvodníci vybírali peníze, nyní jsou vyhoštěni

Minulý týden jsme informovali o cizincích, kteří ve skupinkách obtěžovali důvěřivé Brňany s dotazníky. S formulářem opatřeným státní vlajkou a nevěrohodnými logy vyžadovali od lidí peníze. Dva z nich byli zadrženi a na dva roky vyhoštěni ze země.

„Jakmile někdo z respondentů deklaroval ochotu zaplatit, hned po něm částku vyžadovali. Podezřelé jednání nám hlásilo hned několik jejich obětí. Jejich byznys jim i v jiných zemích úspěšně procházel a většinou skončil jen blokovou pokutou,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

V Králově Poli ale dva z nich narazili. Muži ve věku sedmadvaceti a šestadvaceti let museli předvést seznam dárců včetně částek. „Protože se suma přehoupla přes pět tisíc korun, ve zkráceném řízení vedeném se zadržením čelili podezření z podvodu. Soud jim před několika dny uložil dvouletý zákaz pobytu a propadnutí věci,“ dodal.

Dalšího cizince zadrželi policisté z Brna-Sever hned na začátku jeho sbírky. Jeho případ tedy putuje pouze do správního řízení. U něj našli policisté stejné dokumenty dokonce v sedmnácti jazykových verzích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře