Reklama
reklama

Podvodníci vybírali peníze, nyní jsou vyhoštěni

Minulý týden jsme informovali o cizincích, kteří ve skupinkách obtěžovali důvěřivé Brňany s dotazníky. S formulářem opatřeným státní vlajkou a nevěrohodnými logy vyžadovali od lidí peníze. Dva z nich byli zadrženi a na dva roky vyhoštěni ze země.

„Jakmile někdo z respondentů deklaroval ochotu zaplatit, hned po něm částku vyžadovali. Podezřelé jednání nám hlásilo hned několik jejich obětí. Jejich byznys jim i v jiných zemích úspěšně procházel a většinou skončil jen blokovou pokutou,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

V Králově Poli ale dva z nich narazili. Muži ve věku sedmadvaceti a šestadvaceti let museli předvést seznam dárců včetně částek. „Protože se suma přehoupla přes pět tisíc korun, ve zkráceném řízení vedeném se zadržením čelili podezření z podvodu. Soud jim před několika dny uložil dvouletý zákaz pobytu a propadnutí věci,“ dodal.

Dalšího cizince zadrželi policisté z Brna-Sever hned na začátku jeho sbírky. Jeho případ tedy putuje pouze do správního řízení. U něj našli policisté stejné dokumenty dokonce v sedmnácti jazykových verzích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře