Reklama
reklama

Podomní prodejce se z pokuty neponaučil, u správního orgánu mu hrozí až třicetitisícová pokuta

Neodbytný podomní prodejce obcházel domácnosti v centru Brna a porušil tak zákaz podomního prodeje, který platí v celém městě. Dostal pokutu, za hodinu jej strážníci za stejnou činnost chytli v jiné části města.

Na počínání prodejce upozornili voláním na tísňovou linku 156 nájemníci domu v Bezručově ulici. Neodbytný dvaatřicetiletý muž tam bez předchozí domluvy obcházel domácnosti a nabízel změnu dodavatele elektrické energie. Strážníci díky včasnému oznámení a přesnému popisu muže v uvedené ulici zastihli a důrazně ho upozornili, že podomní prodej je v celém městě zakázán. Za porušení tržního řádu dostal muž tisícikorunovou pokutu a byl z místa vykázán. Přibližně o hodinu později se strážníci dozvěděli o dalším porušení zákazu podomního prodeje, tentokrát v Husovicích. K jejich překvapení přitom šlo o stejného muže. Protože se i v Nováčkově ulici věnoval stejné činnosti jako v centru, jeho dalším proviněním už se bude zabývat správní orgán, který mu může vyměřit až třicetitisícovou pokutu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře