Reklama
reklama

Podnikavý Ital prodával padělky čepic. Za kopie chtěl získat asi padesát tisíc korun

Stánky prodejců suvenýrů a dalšího zboží s motoristickou tematikou se o víkendu staly terčem kontroly pracovníků hospodářské kriminálky. Odhalili jednoho nepoctivého Itala. Brněnští strážníci také zakázali prodej ve stáncích, které neměly povolení.

Hned v sobotu dopoledne na stánku italského prodejce odhalili kriminalisté padělky sportovních čepic s logem výrobce energetického nápoje. Zabavili více než stovku kšiltovek a čepic. „Třiačtyřicetiletý Ital se vymlouval, že zboží nakoupil v Itálii od čínských prodejců. Zkoušel také, že stejné čepice v Itálii bez problémů prodává. Nakonec se slzami v očích přiznal, že jde o laciné padělky,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek. Prodejem zabaveného zboží by utržil nejméně padesát tisíc korun. Policisté sdělili cizinci podezření z porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Během soboty také zajistily hlídky strážníků muže a ženu, kteří bez povolení prodávaly návštěvníkům závodů Grand Prix suvenýry. Jednadvacetiletého polsky hovořícího mladíka si všimli strážníci před vstupem na tribunu D. „Udělili mu blokovou pokutu ve výši jednoho tisíce korun a z místa ho vykázali. Protože u sebe neměl doklady, přivolali k němu příslušníky cizinecké policie,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Barevné vuvuzely pak nabízela odpoledne divákům také jeho devatenáctiletá známá. Strážníci ji přistihli při prodeji a také ona dostala tisícikorunovou pokutu. Dívka byla rovněž bez dokladů proto i ona musela hodně vysvětlovat na cizinecké policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře