Reklama
reklama

Podnikavý Ital prodával padělky čepic. Za kopie chtěl získat asi padesát tisíc korun

Stánky prodejců suvenýrů a dalšího zboží s motoristickou tematikou se o víkendu staly terčem kontroly pracovníků hospodářské kriminálky. Odhalili jednoho nepoctivého Itala. Brněnští strážníci také zakázali prodej ve stáncích, které neměly povolení.

Hned v sobotu dopoledne na stánku italského prodejce odhalili kriminalisté padělky sportovních čepic s logem výrobce energetického nápoje. Zabavili více než stovku kšiltovek a čepic. „Třiačtyřicetiletý Ital se vymlouval, že zboží nakoupil v Itálii od čínských prodejců. Zkoušel také, že stejné čepice v Itálii bez problémů prodává. Nakonec se slzami v očích přiznal, že jde o laciné padělky,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek. Prodejem zabaveného zboží by utržil nejméně padesát tisíc korun. Policisté sdělili cizinci podezření z porušení práv k ochranné známce a jiným označením.

Během soboty také zajistily hlídky strážníků muže a ženu, kteří bez povolení prodávaly návštěvníkům závodů Grand Prix suvenýry. Jednadvacetiletého polsky hovořícího mladíka si všimli strážníci před vstupem na tribunu D. „Udělili mu blokovou pokutu ve výši jednoho tisíce korun a z místa ho vykázali. Protože u sebe neměl doklady, přivolali k němu příslušníky cizinecké policie,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Barevné vuvuzely pak nabízela odpoledne divákům také jeho devatenáctiletá známá. Strážníci ji přistihli při prodeji a také ona dostala tisícikorunovou pokutu. Dívka byla rovněž bez dokladů proto i ona musela hodně vysvětlovat na cizinecké policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře