Reklama
reklama

Platební karta pomohla policii vypátrat zloděje

Ochotný a důvěřivý muž z Nedvědice přišel o elektroniku za nejméně dvacet tisíc korun, když k sobě domů pozval včera pozdě večer zloděje.

Důvěryhodně vypadající pár oslovil včera pozdě večer v Nedvědici padesátiletého muže, který se právě vracel z tamního lokálu. Dvojice prosila o radu, kde se ubytovat. Muž ochotně poradil a pozval je k sobě domů, kde popíjeli. Když jim došly zásoby, muž poskytl osmadvacetileté ženě platební kartu i s PIN kódem, aby mohla na tamní benzínce nakoupit. Žena se vrátila a pohodová zábava pokračovala.

Později se domácí potřeboval osprchovat. To byla příležitost pro povedenou dvojku k tomu, aby pohodlně odcizila notebook, dva tablety a dva mobily. Vše v hodnotě nejméně dvacet tisíc korun. Pak zmizeli. Samozřejmě i s platební kartou. Právě ta však navedla kriminalisty na stopu pachatelů.

Ti se totiž z karty pokusili vybrat hotovost a zachytila je přitom instalovaná kamera. Pak už tišnovští policisté měli dost informací k tomu, aby zloděje vypátrali. Třiačtyřicetiletý muž putoval pro svou dřívější trestnou činnost rovnou do vězení, žena je vyšetřována na svobodě.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře