Reklama
reklama

Platební karta pomohla policii vypátrat zloděje

Ochotný a důvěřivý muž z Nedvědice přišel o elektroniku za nejméně dvacet tisíc korun, když k sobě domů pozval včera pozdě večer zloděje.

Důvěryhodně vypadající pár oslovil včera pozdě večer v Nedvědici padesátiletého muže, který se právě vracel z tamního lokálu. Dvojice prosila o radu, kde se ubytovat. Muž ochotně poradil a pozval je k sobě domů, kde popíjeli. Když jim došly zásoby, muž poskytl osmadvacetileté ženě platební kartu i s PIN kódem, aby mohla na tamní benzínce nakoupit. Žena se vrátila a pohodová zábava pokračovala.

Později se domácí potřeboval osprchovat. To byla příležitost pro povedenou dvojku k tomu, aby pohodlně odcizila notebook, dva tablety a dva mobily. Vše v hodnotě nejméně dvacet tisíc korun. Pak zmizeli. Samozřejmě i s platební kartou. Právě ta však navedla kriminalisty na stopu pachatelů.

Ti se totiž z karty pokusili vybrat hotovost a zachytila je přitom instalovaná kamera. Pak už tišnovští policisté měli dost informací k tomu, aby zloděje vypátrali. Třiačtyřicetiletý muž putoval pro svou dřívější trestnou činnost rovnou do vězení, žena je vyšetřována na svobodě.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře