Reklama
reklama

Plameny kolem železniční trati spálily dvacet kilometrů trávy a obilí

Kolem železnice z Brna na Břeclav hořela tráva a polní porost. Hasiči likvidovali několik ohnisek na úseku asi 20 kilometrů od Holasic na Brněnsku po Šakvice na Břeclavsku. Škody jsou odhadovány v desítkách tisíc korun.

Hasiči začali po půl jedenácté v pátek dopoledne postupně vyjíždět k požárům podél železniční trati. Většinou se plameny nerozšířily z železničního náspu. U Vojkovic na Brněnsku však zasáhly také pole s obilím a způsobily škodu do 10 000 korun. Také u Pouzdřan na Břeclavsku se požár rozšířil až do pole s obilím. Tam se škoda pohybuje kolem 20 000 korun. V obou případech se jednotkám podařilo zastavit šíření požáru směrem do pole.

Vzhledem ke vzdálenosti, na které se ohniska nacházela, zasahoval na místě také vrtulník, který monitoroval situaci a podával zprávu veliteli zásahu.

Celkem se na likvidaci požárů podílelo 22 dobrovolných a profesionálních jednotek a situaci dostaly pod kontrolu během dvou hodin.

Požáry vznikly s největší pravděpodobností od kolem projíždějícího vlaku. Podobné zásahy nejsou v letním období neobvyklé. V tomto případě se však jednalo o nezvykle dlouhý úsek, na kterém musely jednotky zasahovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře