Reklama
reklama

Plameny kolem železniční trati spálily dvacet kilometrů trávy a obilí

Kolem železnice z Brna na Břeclav hořela tráva a polní porost. Hasiči likvidovali několik ohnisek na úseku asi 20 kilometrů od Holasic na Brněnsku po Šakvice na Břeclavsku. Škody jsou odhadovány v desítkách tisíc korun.

Hasiči začali po půl jedenácté v pátek dopoledne postupně vyjíždět k požárům podél železniční trati. Většinou se plameny nerozšířily z železničního náspu. U Vojkovic na Brněnsku však zasáhly také pole s obilím a způsobily škodu do 10 000 korun. Také u Pouzdřan na Břeclavsku se požár rozšířil až do pole s obilím. Tam se škoda pohybuje kolem 20 000 korun. V obou případech se jednotkám podařilo zastavit šíření požáru směrem do pole.

Vzhledem ke vzdálenosti, na které se ohniska nacházela, zasahoval na místě také vrtulník, který monitoroval situaci a podával zprávu veliteli zásahu.

Celkem se na likvidaci požárů podílelo 22 dobrovolných a profesionálních jednotek a situaci dostaly pod kontrolu během dvou hodin.

Požáry vznikly s největší pravděpodobností od kolem projíždějícího vlaku. Podobné zásahy nejsou v letním období neobvyklé. V tomto případě se však jednalo o nezvykle dlouhý úsek, na kterém musely jednotky zasahovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře