Reklama
reklama

Pitbul zardousil a potrhal v Lelekovicích slepice za dva tisíce korun

Zaběhnutá fenka pitbula způsobila dnes odpoledne pozdvižení v Lelekovicích na Brněnsku. Prosmýkla se plotem do sousední zahrady a zardousila tam a potrhala několik slepic. Majitel psa dostal pokutu 500 korun.

Pes zadávil několik slepic v hodnotě asi dvou tisíc korun. Strážníci proto požádali pracovnici obecního úřadu, aby zkusila majitele pitbula přivolat pomocí místního rozhlasu. "Na výzvu sice nikdo nereagoval, informaci o případu se však od kolegů dozvěděl strážník-územář, který díky dobré místní znalosti věděl, komu pes patří. S šestadvacetiletým mladíkem se proto spojil," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Ten slíbil, že škodu uhradí. Hlídce také na místě zaplatil pětisetkorunovou pokutu za to, že zvíře neuhlídal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře