Reklama
reklama

Pětice lidí kradla bezpečností kamery, které je při činu snímaly

Policisté přišli s novými informacemi ohledně krádeží bezpečnostních kamer, které objasnili už v březnu. Na třiadvaceti krádežích se podílelo pět lidí, většinou se vloupali do kanceláří nebo odnesli kamery z bytů či firem. Nedošlo jim, že jsou při tom natáčeni. Způsobili škodu přes dvě stě tisíc korun.

Sérii krádeží měli mít na starosti původně dva sedmadvacetiletí muži a jednadvacetiletá dívka. „Díky intenzivní práci brněnských kriminalistů, kteří se specializují na majetkovou trestnou činnost, se podařilo objasnit ještě další případy a ustanovit i další podezřelé osoby,“ upřesnila policejní mluvčí Andrea Straková.

Těmi jsou dva mladíci ve věku devatenáct a sedmadvacet let. Do akcí se pouštěli někdy ve dvojicích, jindy samostatně. Pětice má na svědomí vloupání do kanceláří, krádež mobilního telefonu z odloženého batohu a odcizené kamery.

Ty byly umístěny na různých místech v Brně. „Zloději si ani nedělali těžkou hlavu z toho, že je kamery přímo při činu snímají. O to lehčí práci pak měli kriminalisté při vyšetřování,“ dodala Straková. Za škodu více než dvě stě tisíc korun půjde pětice na několik let do vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře