Reklama
reklama

Pětice lidí kradla bezpečností kamery, které je při činu snímaly

Policisté přišli s novými informacemi ohledně krádeží bezpečnostních kamer, které objasnili už v březnu. Na třiadvaceti krádežích se podílelo pět lidí, většinou se vloupali do kanceláří nebo odnesli kamery z bytů či firem. Nedošlo jim, že jsou při tom natáčeni. Způsobili škodu přes dvě stě tisíc korun.

Sérii krádeží měli mít na starosti původně dva sedmadvacetiletí muži a jednadvacetiletá dívka. „Díky intenzivní práci brněnských kriminalistů, kteří se specializují na majetkovou trestnou činnost, se podařilo objasnit ještě další případy a ustanovit i další podezřelé osoby,“ upřesnila policejní mluvčí Andrea Straková.

Těmi jsou dva mladíci ve věku devatenáct a sedmadvacet let. Do akcí se pouštěli někdy ve dvojicích, jindy samostatně. Pětice má na svědomí vloupání do kanceláří, krádež mobilního telefonu z odloženého batohu a odcizené kamery.

Ty byly umístěny na různých místech v Brně. „Zloději si ani nedělali těžkou hlavu z toho, že je kamery přímo při činu snímají. O to lehčí práci pak měli kriminalisté při vyšetřování,“ dodala Straková. Za škodu více než dvě stě tisíc korun půjde pětice na několik let do vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře