Reklama
reklama

Pedofila, který lákal školačky do auta, policie po letech vyšetřování zadržela

Policie před několika dny dopadla devětadvacetiletého muže z Brněnska, který je podezřelý ze znásilnění devítileté holčičky na Znojemsku. Útok se stal v květnu 2009. Muž je obviněný také z dalších dvou pokusů o znásilnění, a to třináctileté školačky na Znojemsku v roce 2006 a teprve osmiletého děvčátka na Brněnsku v roce 2010. K objasnění případů přispěla genetická expertiza. Muž se přiznal.

Poprvé se útoku na nezletilou dívku dopustil jednoho prosincového odpoledne roku 2006 na Znojemsku. Tehdy třináctiletou školačku zachránil její pejsek, se kterým byla venku a který útočníka pokousal do nohy. Pedofil z místa utekl. „Kriminalisté na místě zajistili stopy a začali prověřovat veškeré informace, které by mohly vést ke ztotožnění neznámého útočníka. Získané poznatky však k pachateli pokusu znásilnění nevedly,“ uvedla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

V květnu 2009 se mladík vydal opět na Znojemsko, kde se mu znásilnění tehdy devítileté holčičky, kterou vlákal do auta, bohužel podařilo. Kriminalisté zajistili na oblečení poškozené biologický materiál, jeho porovnání v databázi však ani v tomto případě nevedlo k ustanovení pachatele.

Potřetí zaútočil mladík koncem listopadu 2010 v Ořechově na Brněnsku, kde si vyhlédl teprve osmiletou holčičku.Ta šla domů ze školy cestou, kterou chodila denně. Pedofil holčičku chytil a zavřel v autě. Dívka si však hbitě dveře otevřela a utekla. Vylekaná dívka přiběhla domů a její rodiče okamžitě zavolali policii. Po pachateli, kterého viděla jen dívka, policie marně pátrala a pachatel unikal.

Pátrání v těchto kauzách nikam nevedlo. Nepomohly výslechy dívek ani dalších svědků. Přesto se podařilo odebrat ze zajištěného biologického materiálu stopy útočníkovy DNA. Minulý týden policie objasňovala loupež a prověřovala skupinu podezřelých, jimž odebrala také vzorky DNA. U jednoho se zjistilo, že sice nekradl, ale databáze ukázala, že je podezřelý ze znásilnění. K útokům na dívky se při výslechu přiznal. „Možná toho má na svědomí ještě více, to přesně nevíme. O tom, zda trpí duševní či sexuální poruchou, by nám měly říci více posudky, které budou teprve vypracovány," uvedl kriminalista Vlastimil Jandera.

Vyšetřovatelé muže obvinili z trestného činu znásilnění a pokusu znásilnění na osobě mladší 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct roků. Na verdikt soudu si obviněný počká ve vazbě.   

Policie tedy možná uzavře případy, které v minulých letech děsily rodiče na jižní Moravě. Na Znojemsku, Brněnsku i Blanensku se mluvilo o muži, který se snaží u škol vlákat dívky do auta. Muž je ženatý, bezdětný. Policie u něj našla několik kilogramů marihuany.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře