Reklama
reklama

Patnáctiletý kluk kradl v noci v obchodě, přímo za zády měl strážníky

Bleskový zákrok se podařil o půl druhé ráno brněnským strážníkům. Okamžitý příjezd tří hlídek a rychlé pátrání v ulicích i uvnitř budovy vedly k zadržení dvou zlodějů u prodejny ve Vranovské ulici.

Náhodný svědek mladíky ve věku 19 a 15 let uviděl u vchodu prodejny ve Vranovské ulici, kam se vydali pro lup. První autohlídka dorazila na místo už přibližně tři minuty po oznámení. Zatímco řidič služebního auta pronásledoval podezřelého muže prchajícího od obchodu, druhý člen hlídky JOZ hlídal vchod provozovny, odkud se i nadále ozýval na tuto denní dobu neobvyklý hluk. I další vyslaná autohlídka se vzápětí rozdělila. Jeden strážník přišel na pomoc kolegovi hlídajícímu u obchodu, další strážník v autě se přidal k pronásledování staršího z obou mužů. Třetí hlídka v pořadí potom hlídala všechny východy z prodejny, aby se dva dosud hlídající strážníci vydali dovnitř, kde chytili  patnáctiletého mladíka. Jak se později ukázalo, ten byl navíc hledaný státní policií. Dostihnout se hlídkám podařilo i druhého podezřelého a oba je předaly státním policistům. Vyloupenou prodejnu následně hlídal psovod městské policie až do příjezdu technika policie. Policisté si případ převzali pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře