Reklama
reklama

Pachatel krádeže kola se nestačil divit

Brno - Minulý pátek využil zloděj v Tuřanech příležitosti a zmocnil se jízdního kola volně odloženého před prodejnou potravin. Na bicykl naskočil a zamířil do centra města. 

Na hlavním nádraží nastoupil do tramvaje a odjel do Králova Pole, kde prodal stroj pod cenou náhodnému zájemci. Když v úterý čekal na autobus nedaleko místa krádeže, všiml si ho svědek, který si jeho podobu (když ujížděl na kole) zapamatoval a ihned kontaktoval linku 158. Vzápětí přijel autobus. Svědek ale neváhal a následoval podezřelého do dopravního prostředku. Zároveň stihl navigovat prostřednictvím operačního důstojníka i policejní hlídku. Ta v zastávce Popelova do autobusu vstoupila a vyzvala podezřelého, aby ji následoval do služebního vozidla. Dvaapadesátiletý recidivista výzvy uposlechl a posléze se ke krádeži kola přiznal. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení se zadržením a během těchto dnů si pachatel vyslechne svůj v pořadí už šestadvacátý trest.  Policisté na základě zjištěných indicií pátrají po muži, který si kradené kolo pod cenou koupil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře