Reklama
reklama

Pachatel krádeže kola se nestačil divit

Brno - Minulý pátek využil zloděj v Tuřanech příležitosti a zmocnil se jízdního kola volně odloženého před prodejnou potravin. Na bicykl naskočil a zamířil do centra města. 

Na hlavním nádraží nastoupil do tramvaje a odjel do Králova Pole, kde prodal stroj pod cenou náhodnému zájemci. Když v úterý čekal na autobus nedaleko místa krádeže, všiml si ho svědek, který si jeho podobu (když ujížděl na kole) zapamatoval a ihned kontaktoval linku 158. Vzápětí přijel autobus. Svědek ale neváhal a následoval podezřelého do dopravního prostředku. Zároveň stihl navigovat prostřednictvím operačního důstojníka i policejní hlídku. Ta v zastávce Popelova do autobusu vstoupila a vyzvala podezřelého, aby ji následoval do služebního vozidla. Dvaapadesátiletý recidivista výzvy uposlechl a posléze se ke krádeži kola přiznal. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení se zadržením a během těchto dnů si pachatel vyslechne svůj v pořadí už šestadvacátý trest.  Policisté na základě zjištěných indicií pátrají po muži, který si kradené kolo pod cenou koupil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře