Reklama
reklama

Osmnáctiletý chlapec se cítil vyhořelý, v parku se chtěl oběsit na soše

V Björnsenově sadu poblíž brněnské Zahradníkovy ulice chtěl spáchat sebevraždu osmnáctiletý mladík. Jeho úmysl mu ale rozmluvili strážníci, které do parku zavolali vyděšení lidé. Mladík se totiž chtěl oběsit na soše uprostřed parku.

Mladíka, který chtěl dnes dopoledne spáchat sebevraždu, uviděla jako první šestadvacetiletá žena. Osmnáctiletý chlapec stál na soše ve zhruba dvoumetrové výšce. Kolem krku měl omotaný kabel uvázaný k dílu sochy ještě asi o metr výš. „Mladík byl odhodlaný ukončit svůj život. V okamžiku, kdy ho strážníci našli, už měl pokrčené nohy a chystal se ke skoku. Hlídka se proto hned pokusila začít s chlapcem komunikovat,“ popsal případ mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mladík však jen hleděl do prázdna a vůbec nereagoval. Po chvíli se ho strážníkům podařilo rozmluvit. Svěřil se jim, že je vyhořelý, nebaví ho žít a po několika předchozích pokusech se prý odhodlal tentokrát sebevraždu dokončit.

Hlídka pak ještě přibližně deset minut chlapce přesvědčovala, že určitě najde řešení své situace a vše se nakonec zlepší. Mladík naštěstí na slova strážníků dal, smyčku si sundal z krku a ze sochy slezl. Mladíka pak sanita odvezla na vyšetření do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře