Reklama
reklama

Osmnáctiletý chlapec se cítil vyhořelý, v parku se chtěl oběsit na soše

V Björnsenově sadu poblíž brněnské Zahradníkovy ulice chtěl spáchat sebevraždu osmnáctiletý mladík. Jeho úmysl mu ale rozmluvili strážníci, které do parku zavolali vyděšení lidé. Mladík se totiž chtěl oběsit na soše uprostřed parku.

Mladíka, který chtěl dnes dopoledne spáchat sebevraždu, uviděla jako první šestadvacetiletá žena. Osmnáctiletý chlapec stál na soše ve zhruba dvoumetrové výšce. Kolem krku měl omotaný kabel uvázaný k dílu sochy ještě asi o metr výš. „Mladík byl odhodlaný ukončit svůj život. V okamžiku, kdy ho strážníci našli, už měl pokrčené nohy a chystal se ke skoku. Hlídka se proto hned pokusila začít s chlapcem komunikovat,“ popsal případ mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mladík však jen hleděl do prázdna a vůbec nereagoval. Po chvíli se ho strážníkům podařilo rozmluvit. Svěřil se jim, že je vyhořelý, nebaví ho žít a po několika předchozích pokusech se prý odhodlal tentokrát sebevraždu dokončit.

Hlídka pak ještě přibližně deset minut chlapce přesvědčovala, že určitě najde řešení své situace a vše se nakonec zlepší. Mladík naštěstí na slova strážníků dal, smyčku si sundal z krku a ze sochy slezl. Mladíka pak sanita odvezla na vyšetření do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře