Reklama
reklama

Opilý řidič vyplázl na policisty jazyk, skončil bez auta na policejní služebně

Dětinským způsobem na sebe upozornil v sobotu před půlnocí dvacetiletý muž. Policisté prováděli dohled v ulici Nádražní při nočních rozjezdech, když proti nim vyjelo vozidlo Opel. Při míjení muž za volantem vyplázl na hlídku jazyk.

Policisté naznali, že by řidič nemusel být zcela střízlivý, a tak se ho rozhodli zkontrolovat. Na znamení k zastavení ovšem muž zareagoval sešlápnutím plynu a začal ujíždět. V ulici Husově při své agresivní jízdě zasmykoval, podařilo se mu však ještě auto uřídit. Následně však odbočil na Šilingrovo náměstí, kde cestu blokovali chodci a mladík tak musel zastavit. Policisté ihned vyběhli k automobilu a viděli, jak si řidič přesedá na zadní sedadla mezi další cestující.

 Osádka následně opakovaně odmítala vystoupit a strážníci byli nuceni užít i donucovací prostředky. Jednalo se o tři muže a jednu ženu, kteří byli pod vlivem alkoholu. Řidič policistům tvrdil, že neřídil s tím, že ve voze byl cizí muž, který utekl. 

Policisté uložili řidiči kauci padesát tisíc korun. Vzhledem k tomu, že nezaplatil, bylo vozidlo odtaženo. Celá osádka nakonec skončila na služebně a tři z účastníků v policejních celách. Případem se policisté i nadále zabývají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře