Reklama
reklama

Opilý řidič se pokusil uplatit strážníky. Nadýchal bezmála dvě promile

Operační středisko městské policie vyslalo o Štědrém dni v brzkých ranních hodinách do Šromovy ulice autohlídku, aby prověřila oznámení z linky 156. Svědci dispečery upozornili, že Chrlicemi jezdí fabia, jejíž řidič se chová velmi podivně.   

Vždy jen prý objede blok, chvíli sedí ve vozidle nebo kolem něj popochází, a potom znovu autem obkrouží několik nejbližších ulic. Tento scénář se podle volajících opakoval už přibližně hodinu. Hlídka po příjezdu do Šromovy ulice uviděla fabii odstavenou u chodníku. Po několika sekundách osmatřicetiletý řidič nastartoval, rozsvítil světla a vydal se znovu na cestu. Kličkoval od obrubníku k obrubníku, a tak ho strážníci zapnutými majáky vyzvali k zastavení a vystoupení z auta. Na očích měl rozbité brýle, čehož si do té doby sám nevšiml, a u sebe neměl osobní doklady ani dokumenty od vozidla. Strážníkům nejprve tvrdil, že žádný alkohol nepil, popřál jim dobrou noc a opakovaně se z místa pokoušel odejít. Po několika minutách se ovšem přiznal, a oběma členům hlídky hned vzápětí nabídl tisícikorunu za to, že ho pustí domů. Při následné zkoušce na požití alkoholu nadýchal 1,94 promile, výsledek potvrdila i kontrolní zkouška po pěti minutách, jejíž výsledek byl 1,91 promile alkoholu. Strážníci proto přivolali státní policisty a muže jim předali pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Za nabídnutí úplatku úřední osobě hrozí vězení v délce jednoho roku až šesti let. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře