Reklama
reklama

Opilý řidič se pokusil uplatit strážníky. Nadýchal bezmála dvě promile

Operační středisko městské policie vyslalo o Štědrém dni v brzkých ranních hodinách do Šromovy ulice autohlídku, aby prověřila oznámení z linky 156. Svědci dispečery upozornili, že Chrlicemi jezdí fabia, jejíž řidič se chová velmi podivně.   

Vždy jen prý objede blok, chvíli sedí ve vozidle nebo kolem něj popochází, a potom znovu autem obkrouží několik nejbližších ulic. Tento scénář se podle volajících opakoval už přibližně hodinu. Hlídka po příjezdu do Šromovy ulice uviděla fabii odstavenou u chodníku. Po několika sekundách osmatřicetiletý řidič nastartoval, rozsvítil světla a vydal se znovu na cestu. Kličkoval od obrubníku k obrubníku, a tak ho strážníci zapnutými majáky vyzvali k zastavení a vystoupení z auta. Na očích měl rozbité brýle, čehož si do té doby sám nevšiml, a u sebe neměl osobní doklady ani dokumenty od vozidla. Strážníkům nejprve tvrdil, že žádný alkohol nepil, popřál jim dobrou noc a opakovaně se z místa pokoušel odejít. Po několika minutách se ovšem přiznal, a oběma členům hlídky hned vzápětí nabídl tisícikorunu za to, že ho pustí domů. Při následné zkoušce na požití alkoholu nadýchal 1,94 promile, výsledek potvrdila i kontrolní zkouška po pěti minutách, jejíž výsledek byl 1,91 promile alkoholu. Strážníci proto přivolali státní policisty a muže jim předali pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu. Za nabídnutí úplatku úřední osobě hrozí vězení v délce jednoho roku až šesti let. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře