Reklama
reklama

Opilý muž na lavičce málem přišel o batoh. Zloděje sledovaly kamery

Opilý Brňan, který ležel na lavičce v parku v Denisových sadech, málem včera nad ránem přišel o věci ze svého batohu. Prohledat se mu ho totiž rozhodl muž, který parkem procházel. Netušil však, že ho sledují strážníci na záznamu z kamer, které jsou v parku rozmístěny.  

Třiatřicetiletého muže zpozoroval na jednom z monitorů pracovník dohledového centra městské policie. Mladík se v Denisových sadech přiblížil k muži spícímu na lavičce, a když zkontroloval, že ho v okolí nikdo nepozoruje, začal podnapilému Brňanovi prohledávat batoh. Jenomže jeho důkladné prohlížení kapes sledovali na Centrálním dohledovém pracovišti již od počátku a poslali proto na místo nejbližší hlídku.

„Strážníci byli na místě za necelých pět minut a podezřelého mladíka dopadli. Nejprve sice tvrdil, že batoh, s nímž ho strážníci městské policie přistihli v rukou, patří jemu. Nakonec však sám přiznal, že to není pravda, protože hlídka probudila spícího muže, který měl uvnitř peněženku s doklady,“ uvedl k případu mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Pak došlo mezi oběma muži ke kuriózní situaci. Probuzený muž nemohl několik okamžiků najít peněženku a domníval se, že zmizela. Z omylu ho ovšem vyvedl právě podezřelý mladík, který ho ubezpečil, že peněženka je stále uvnitř batohu, čímž strážníkům potvrdil, že do něj opravdu nahlížel. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu šetří případ policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře