Reklama
reklama

Opilý muž na lavičce málem přišel o batoh. Zloděje sledovaly kamery

Opilý Brňan, který ležel na lavičce v parku v Denisových sadech, málem včera nad ránem přišel o věci ze svého batohu. Prohledat se mu ho totiž rozhodl muž, který parkem procházel. Netušil však, že ho sledují strážníci na záznamu z kamer, které jsou v parku rozmístěny.  

Třiatřicetiletého muže zpozoroval na jednom z monitorů pracovník dohledového centra městské policie. Mladík se v Denisových sadech přiblížil k muži spícímu na lavičce, a když zkontroloval, že ho v okolí nikdo nepozoruje, začal podnapilému Brňanovi prohledávat batoh. Jenomže jeho důkladné prohlížení kapes sledovali na Centrálním dohledovém pracovišti již od počátku a poslali proto na místo nejbližší hlídku.

„Strážníci byli na místě za necelých pět minut a podezřelého mladíka dopadli. Nejprve sice tvrdil, že batoh, s nímž ho strážníci městské policie přistihli v rukou, patří jemu. Nakonec však sám přiznal, že to není pravda, protože hlídka probudila spícího muže, který měl uvnitř peněženku s doklady,“ uvedl k případu mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Pak došlo mezi oběma muži ke kuriózní situaci. Probuzený muž nemohl několik okamžiků najít peněženku a domníval se, že zmizela. Z omylu ho ovšem vyvedl právě podezřelý mladík, který ho ubezpečil, že peněženka je stále uvnitř batohu, čímž strážníkům potvrdil, že do něj opravdu nahlížel. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu šetří případ policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře