Reklama
reklama

Opilý cyklista ležel na kolejích, strážníci tramvaj zastavili na poslední chvíli

Jen sekundy a decimetry dělily od jisté smrti sedmdesátiletého cyklistu. Zachránila ho hlídka městské policie a v neposlední řadě svědek, který ze svého telefonu vytočil tísňovou linku 156. 

Muže si totiž včera večer v Ondrově ulici všiml, jak kličkoval na svém jízdním kole a měl značné potíže s jeho ovládáním. Strážníci po něm pátrali po celých Kníničkách, a když ho tam neobjevili, rozšířili rádius až do Komína. Když projížděli ulicí Bystrckou, všimli si popsaného muže, jak ležel na zemi na svém bicyklu a hlavu měl položenou na tramvajové kolejnici. V tu chvíli se vpovzdálí objevila tramvaj, která mířila přímo k opilému muži. Jeden ze členů hlídky vyběhl ze služebního vozidla, gestikulací varoval řidiče a snažil se ho přimět k zastavení.

Tramvaj zabrzdila jen těsně před ležícím mužem, strážníci k němu přispěchali a i s kolem ho odvedli pryč. Při orientační zkoušce na alkohol nadýchal 1,64 promile a případ si převzali státní policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře