Reklama
reklama

Opilí cyklisti způsobili na jižní Moravě čtyřicet dopravních nehod za půl roku

Pokud nemá před sebou volant, nepovažuje se řidič jízdního kola za řidiče. A tak si dá po cestě v horkých dnech jedno, dvě nebo tři piva. Často ale takové případy končí nehodou a škody bývají až statisícové. To jim ale pojišťovna většinou neproplatí.

„Cyklista je ze zákona řidičem byť nemotorového vozidla se všemi právy a povinnostmi. I on se tedy ve správním řízení bude zodpovídat z přestupku za jízdu pod vlivem, sankce může být až padesátitisícová,“ informoval mluvčí jihomoravské police Pavel Šváb.

Někteří si ale myslí, že na cyklostezkách tento zákon neplatí. Vážnější situace bývají i na silnicích u dopravních nehod, kde cyklisté pod vlivem alkoholu od začátku roku způsobili neuvěřitelných čtyřicet nehod.

„Kromě sankce za samotnou dopravní nehodu musí viník počítat s tím, že po něm ostatní účastníci mohou chtít náhradu škody. Navíc i v případě, že má cyklista uzavřenou vhodnou pojistku je pravděpodobné, že jeho pojišťovna plnění buď výrazně pokrátí, nebo vyloučí,“ upřesnil.

Samotnou kapitolou je pak ještě náhrada léčebných výdajů. Proto je lepší dát si pivo zaslouženě až na závěr po odložení kola a nezapomínat by měl cyklista také na používání helmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře