Reklama
reklama

Opilec vystřelil deset ran po muži se psem. Vykřikoval, že nemá rád psy

Na nedělní noční vycházku se psem jen tak nezapomene jednačtyřicetiletý muž ze Starého Lískovce. Prožil si dramatické okamžiky a nechybělo mnoho a mohl přijít i o život. Po jeho psu totiž vypálil deset ran ze své legálně držené pistole devětatřicetiletý opilý muž.

Kolem jedné hodiny v noci venčil muž svého psa v ulici Irkutské. V prostoru u garáží se setkal s neznámým mužem, který držel v ruce střelnou zbraň a začal ho bezdůvodně slovně napadat a vyhrožovat mu zabitím psa. "Vzápětí dokonce začal střílet, nejprve do vzduchu, pak i směrem k muži se psem. Neustále vykřikoval, že psa zastřelí, že tato zvířata nemá rád," popsala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Střelbu slyšeli místní obyvatelé a kontaktovali policii. Na místo dorazila hlídka a podezřelého muže zadržela. Z dalšího šetření vyplynulo, že opilý devětatřicetiletý agresor měl legálně drženou zbraň, ze které venku v sídlišti vystřílel celkem deset nábojů a bylo tak velké štěstí, že nebyl nikdo zraněn.

 

Muž skončil v cele a je podezřelý z trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za které mu může hrozit až tříletý trest odnětí svobody.

 

  

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře