Reklama
reklama

Opilec si v traktoru spletl řazení, naboural do sloupu a domu!

V Nové Lhotě na Hodonínsku nasedl opilý šestatřicetiletý muž do cizího traktoru a chtěl s ním popojet. Narazil ale do betonového sloupu elektrického vedení, který urazil a jeho nepovedený kousek odnesl také dům. Opilec tak může skončit na tři roky ve vězení.

Mužův úmysl byl původně jiný. Chtěl s traktorem zacouvat, přitom si však spletl řazení rychlostí a místo zpátečky se rozjel dopředu. Následně se traktor rozjel z kopce a již se mu ho nepodařilo bezpečně zastavit. Najel vpravo mimo vozovku, kde narazil do betonového sloupu elektrického vedení, který urazil. Jeho nepovedený kousek odnesl také sousední dům. "Řidičský průkaz mu policisté zadržet nemohli, protože žádné řidičské oprávnění nevlastní. Navíc se zjistili, že traktor užil bez souhlasu majitele a pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 2,7 promile alkoholu," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Policisté nyní muže podezřívají ze spáchání tří trestných činů: ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a poškození obecně prospěšného zařízení. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

 

  
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře