Reklama
reklama

Opilec roztrhnul strážníkovi výstroj, teď mu hrozí čtyři roky vězení

Třiatřicetiletý notně opilý návštěvník jednoho z blanenských barů se včera večer na obsluze domáhal další skleničky. S ohledem na jeho podnapilost mu personál odmítnul zákaznické přání splnit, což u muže vyvolalo slovní agresivitu.

Později, když krom vulgárností začaly hrozit i fyzické výpady, musela být do provozovny povolána městská policie. Přítomnost strážníků na místě incidentu však agresora nezklidnila. Naopak se začal utrhovat i na uniformované muže.

Vše vyvrcholilo tím, že se pokusil jednomu ze strážců pořádku podkopnout nohy. Alkoholem ovlivněný mozek však nezvládl nutnou koordinaci pohybů a výsledkem úchopu ruky strážníka se záměrem vychýlení jeho těžiště z rovnováhy a plánovaného podmetu, byla natržená služební bunda.

Nicméně pro svou bojovnost, houževnatost a vytrvalost v útoku na příslušníky městské policie se nyní bude opilec s největší pravděpodobností zodpovídat z trestného činu násilí proti úřední osobě s vidinou až čtyřletého pobytu za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře