Reklama
reklama

Opilá matka vyšla z baru naboso. Dvouměsíčního kojence měla v kočárku

Déle než šest hodin seděla v bistru a popíjela alkohol dvaatřicetiletá žena s přibližně dvouměsíčním kojencem v kočárku. Když se po osmnácté hodině večer zvedla k odchodu a musela se opírat o výlohu, aby neupadla, přivolali k ní kolemjdoucí do Masarykovy ulice hlídku městské policie.

„Strážníci okamžitě poznali, že je žena silně opilá. Nedokázala ani rovně stát, měla zcela zastřený pohled a jen s velkými potížemi hovořila. Navíc stála v rušné ulici uprostřed města úplně bosá, což hlídce vysvětlila pouze tím, že si koupila nové boty a záměrně si je zula,“ popsal případ mluvčí policie Jakub Ghanem.

Žena se evidentně nemohla o svého potomka postarat a porušila povinnosti vyplývající z péče o dítě. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu proto strážníci přivolali státní policisty, kteří ženě dechovou zkouškou naměřili 2,19 promile alkoholu. Záležitost si v úterý Policie České republiky převzala k došetření.

Poslední podobný případ přitom strážníci v Brně zaznamenali na konci března, kdy kolem ležící opilé matky pobíhal teprve tříletý plačící chlapec. V lednu zase opilý muž upadl i s kojencem v náručí. V červnu loňského roku dokonce silně podnapilé ženě v Bystrci údajně spadlo pětiměsíční nemluvně na zem a sama ho ani nedokázala zvednout.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře