Reklama
reklama

Odpojím vám elektřinu, vyhrožoval podomní prodejce

Nezvykle agresivní praktiky používal dvacetiletý podomní prodejce, kterého dopadli brněnští strážníci včera odpoledne v Žabovřeskách. V bytovém domě podle nájemníků nabízel změnu distributora energií a jeho přesvědčovací metody byly údajně velmi nevybíravé.

Dožadoval se vstupu do bytů a několika lidem tvrdil, že jejich staré smlouvy jsou neplatné. Třem obyvatelům domu, všem ve věku okolo 80 let, prý vyhrožoval, že pokud neuzavřou novou smlouvu, bude jim odpojena elektřina. Pouze pětačtyřicetiletá žena dealera duchapřítomně poslala pryč, jakmile zazvonil u jejích dveří.

Na odmítnutí prý reagoval výmluvou, že je kontrolor přední energetické firmy a pouze ověřoval, zda někdo neobtěžuje klienty s nevyžádanými nabídkami. Strážníci podezřelého přistihli, právě když uzavíral smlouvu s pětaosmdesátiletým mužem. Mladíka předali přivolaným státním policistům pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Městská policie Brno varuje před nebezpečím spojeným s neobjednaným podomním prodejem. Kupující je téměř vždy vystaven časovému tlaku, kdy ho dealeři nenechají dostatečně se seznámit s obsahem smlouvy, používají smyšlené argumenty, psychický nátlak a zejména starší lidé často podepíší objednávku služeb jen proto, aby nápor ze strany nepoctivého obchodníka skončil.

V žádném případě strážníci nedoporučují, aby si lidé pouštěli do bytu kohokoliv cizího, a připomínají, že podomní prodej bez předchozího objednání je nelegální na celém území Brna.

Každý, kdo s nezvanými podomními prodejci přijde do styku, může využít bezplatnou tísňovou linku městské policie 156. Strážníci proti neetickému podomnímu prodeji intenzivně bojují, ale protože se odehrává za zdmi domů, neobejdou se bez pomoci svědků.

Podobně závažné případy jako ten středeční se stávají několikrát do roka. V minulosti například důchodkyni, která smlouvu odmítala, bránil podomní prodejce zavřít nohou vloženou mezi dveřmi, a poté se snažil dostat až k ní do bytu.

Předloni zas dealer v Bystrci prohlásil, že čtyřiasedmdesátileté ženě udělá pořádek v dokumentech a původní smlouvu jí roztrhal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře