Reklama
reklama

Obchodníci s padělky hledají další možnosti výdělku. Zaměřili se na prací gely

V autě u skladu na okraji Brna auto našli jihomoravští celníci 140 kusů padělků pracího gelu. Směřoval na stánky na tržnicích. Cena originálů se odhaduje na 50 tisíc korun. Ukazuje se, že výrobci padělků se po oblečení, kabelkách nebo hodinkách snaží na stánky dodávat stále nové druhy zboží.

Padělky pracího gelu našli celníci při kontrole jednoho z aut zajíždějícího ke skladu tržnice. Řídila jej vietnamská žena. V autě také celníci našli 333 lahví tvrdého alkoholu, který nebyl okolkován a řádně zdaněn. Státní pokladna tak na něm přišla na daních o zhruba 60 tisíc korun.

Zadržení pracho gelu je znamením, že se výrobci padělků snaží na stánky dodávat stále nové druhy zboží. Nejprve obchodovali jen textilem a obuví světově známých značek. Později se ve stáncích tržnic začal objevovat padělaný alkohol, kopie luxusních oděvních doplňků, kabelek, pásků,parfémů nebo náramkových hodinek. V loňském roce začali na tržnice dodávat i napodobeniny zahradní techniky a nyní drogistické zboží a kosmetiku.

Odborníci varují, že právě padělané drogistické zboží může být pro člověka nebezpečné. "Jak po přípravcích na praní, tak po kosmetice, které nesplňují příslušná nařízení, může dojít k alergické reakci kůže," upozornila dermatoložka Ivana Vítková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře