Reklama
reklama

Několik minut se Brnem řítil v autě muž, který si před jízdou dal pervitin

Brněnským policistům ujížděli hned dva řidiči. Jeden řídil pod vlivem alkoholu, na druhého, který si před jízdou dal pervitin, měla kvůli krádežím spadeno kriminální policie.

První z nich v centru města nezastavil hlídce při běžné kontrole. A asi dobře věděl, proč se pokusil ujet. Při dechové zkoušce přístroj ukázal 2,8 promile alkoholu. Je stíhán za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Druhý z úterních „řidičů-ujížděčů“ strážce zákona zaměstnal daleko více. Spadeno na něj měla kriminální policie. Uniformovaným policistům ze Speciální pořádkové jednotky nezastavil a ujížděl z ulice Křenové přes Židenice, Slatinu až do Tuřan. Cestou se je několikrát pokusil vytlačit ze silnice. Protože ve vozidle nejel sám, nemohli proti němu policisté postupovat příliš razantně. Policistům na chvíli v nepřehledném úseku zmizel z dohledu, ale daleko se nedostal. Když před sebou sedmadvacetiletý řidič uviděl další hlídku, odstavil vozidlo na Tuřanském náměstí a snažil se spolu s osádkou policistům zmizet mezi domy. „Dva muže jsme, i díky asistenci svědka, zadrželi během chvíle. Ženu zadrželi kriminalisté v Myslivecké ulici o deset minut později. Ve vozidle jsme našli pervitin a 8 tisíc korun v hotovosti,“ popsal mluvčí policie Pavel Šváb.

Kriminalisté později zjistili, že se dvojice pachatelů podílela na krádeži 4 aut, jednoho skútru, jízdního kola a dalších věcí. Celková škoda činila téměř 400 tisíc korun. Za krádeže hrozí oběma obviněným až pětiletý pobyt za mřížemi, řidič se navíc bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí  - zákazu řízení a řízení pod vlivem drog.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře