Reklama
reklama

Nedržel volant, odháněl hmyz a vjel do protisměru. V autě se zranilo pět lidí

Vážná dopravní nehoda se stala mezi obcemi Archlebov a Kyjov. Pět osob v protijedoucím autě se zranilo kvůli pětatřicetiletému řidiči. Ten odháněl hmyz, který mu vlétl otevřeným oknem do auta.

Při mávání rukama a odhánění hmyzu vybočil řidič auta značky Opel ze směru své jízdy do protisměru a ohrozil tak protijedoucího řidiče osobního auta Citroen. Tento řidič strhl řízení vozidla doprava, aby zabránil srážce. S vozidlem se ale dostal na okraj vozovky a tak strhl řízení zpět. Tím uvedl vozidlo do smyku a nekontrolovatelně vyletělo vpravo mimo vozovku. Tam narazilo do stromu, který přerazilo a pokračovalo dál do pole. "Ve vozidle došlo ke zranění celkem pěti osob, které v něm cestovali. Jeden ze spolujezdců utrpěl vážná poranění, se kterými byl letecky transportován do brněnské nemocnice. Ostatní cestující utrpěli lehká zranění," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Oba řidiči byli podle dechových zkoušek střízliví. Policisté nyní prověřují okolnosti nehody a zjišťují míru zavinění jednotlivých účastníků.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře