Reklama
reklama

Nedržel volant, odháněl hmyz a vjel do protisměru. V autě se zranilo pět lidí

Vážná dopravní nehoda se stala mezi obcemi Archlebov a Kyjov. Pět osob v protijedoucím autě se zranilo kvůli pětatřicetiletému řidiči. Ten odháněl hmyz, který mu vlétl otevřeným oknem do auta.

Při mávání rukama a odhánění hmyzu vybočil řidič auta značky Opel ze směru své jízdy do protisměru a ohrozil tak protijedoucího řidiče osobního auta Citroen. Tento řidič strhl řízení vozidla doprava, aby zabránil srážce. S vozidlem se ale dostal na okraj vozovky a tak strhl řízení zpět. Tím uvedl vozidlo do smyku a nekontrolovatelně vyletělo vpravo mimo vozovku. Tam narazilo do stromu, který přerazilo a pokračovalo dál do pole. "Ve vozidle došlo ke zranění celkem pěti osob, které v něm cestovali. Jeden ze spolujezdců utrpěl vážná poranění, se kterými byl letecky transportován do brněnské nemocnice. Ostatní cestující utrpěli lehká zranění," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

 

Oba řidiči byli podle dechových zkoušek střízliví. Policisté nyní prověřují okolnosti nehody a zjišťují míru zavinění jednotlivých účastníků.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře