Reklama
reklama

Nedopalek cigarety způsobil požár lesa, na místo přiletěl i vrtulník

Devět hektarů lesa zasáhl požár u obce Jinačovice na Brněnsku. Operační středisko jihomoravských hasičů vyhlásilo druhý stupeň poplachu a povolalo i vrtulník. Příčinou byl nejspíš odhozený nedopalek cigarety.

Nedbalost jedné osoby zaměstnala desítky hasičů i policistů. „Osm jednotek bojovalo s požárem lesní hrabanky krátce po dvanácté hodině. Požár se šířil v nepřístupném terénu v bývalém areálu muničního skladu armády,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Hořela především hrabanka, tedy vrstva jehličí a drobných větviček, velitel zásahu si povolal vrtulník z Brna-Tuřany. Kvůli němu bylo zřízeno plnící stanoviště. Teprve vrtulník pomohl zamezit dalšímu šíření požáru. „Pozemní jednotky zatím vytvořily hadicové vedení a pomocí tří vodních proudů prováděly hašení. Požár zasáhl částečně i vzrostlé stromy,“ dodal Příkaský.

O čtyři hodiny později se hasiči začali vracet zpátky na své základny. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. Příčinou požáru byl s největší pravděpodobností odhozený nedopalek cigarety.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře