Reklama
reklama

Nedopalek cigarety způsobil požár lesa, na místo přiletěl i vrtulník

Devět hektarů lesa zasáhl požár u obce Jinačovice na Brněnsku. Operační středisko jihomoravských hasičů vyhlásilo druhý stupeň poplachu a povolalo i vrtulník. Příčinou byl nejspíš odhozený nedopalek cigarety.

Nedbalost jedné osoby zaměstnala desítky hasičů i policistů. „Osm jednotek bojovalo s požárem lesní hrabanky krátce po dvanácté hodině. Požár se šířil v nepřístupném terénu v bývalém areálu muničního skladu armády,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Hořela především hrabanka, tedy vrstva jehličí a drobných větviček, velitel zásahu si povolal vrtulník z Brna-Tuřany. Kvůli němu bylo zřízeno plnící stanoviště. Teprve vrtulník pomohl zamezit dalšímu šíření požáru. „Pozemní jednotky zatím vytvořily hadicové vedení a pomocí tří vodních proudů prováděly hašení. Požár zasáhl částečně i vzrostlé stromy,“ dodal Příkaský.

O čtyři hodiny později se hasiči začali vracet zpátky na své základny. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. Příčinou požáru byl s největší pravděpodobností odhozený nedopalek cigarety.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře