Reklama
reklama

Nebezpečné známosti. Kriminalisté zadrželi trojici mužů podezřelých z loupeže a vydírání

Kriminalistům 1. oddělení se podařilo dopadnout trojici mužů ve věku 19, 24 a 39 let, kteří jsou podezřelí z trestných činů loupež a vydírání. Nejmladší z trojice se minulý rok v létě seznámil s pětapadesátiletým mužem, který provozoval novinový stánek v Komárově.
Od konce listopadu mladík společně se svými známými začal muže vydírat. Nejprve po něm chtěli cigarety, následně i peníze a vyhrožovali mu fyzickou likvidací. Vše vygradovalo minulý týden, kdy vyděrači svoji oběť navštívili i doma, kde muži odcizili asi deset tisíc a nějakou techniku, kterou následně prodali v zastavárnách.
 
Při uvedené návštěvě po muži povedená trojice požadovala dalších třicet tisíc korun, které měl dodat do osmačtyřiceti hodin, pod pohrůžkou zabití jeho matky. Muž poté již kontaktoval policii a rozběhlo se opatření. V den, kdy si vyděrači přišli pro peníze, už na ně čekali kriminalisté.
 
Trojice mužů svým jednáním způsobila pánovi škodu asi sedmdesát tisíc korun. Muži s bohatou trestní minulostí skončili ve vazbě a hrozí jim až desetiletý pobyt za mřížemi.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře