Reklama
reklama

Narkoman se stal zlodějem asi dvacetkrát. Při poslední loupeži měl u sebe i zbraň

Kriminalisté zadrželi nebezpečného zloděje, kterému rozhodně není pobyt ve vězení cizí. Dvaatřicetiletý muž závislý na drogách různě na Znojemsku kradl, na co přišel, všechno ale hned prodával, aby měl na pervitin. Na kontě má i ozbrojené vloupání, po kterém na něj policie vyhlásila celostátní pátrání.

Pátrání po muži zahájili kriminalisté před dvěma týdny. Zloděj se pod záminkou potřeby osprchovat se dostal do jednoho bytu ve Znojmě, kde majitelům ukradl legálně drženou pistoli i s náboji. Zbraní jim pak vyhrožoval a sebral cenné věci z bytu. Jelikož byl muž narkoman a měl u sebe pistoli, a ohrožovat další lidi, policisté se ho snažili dopadnout.

 

Nebezpečného muže našli po pár dnech v opuštěné budově ve Znojmě. "Byl pod vlivem drog a odcizenou pistoli měl u sebe. Nikoho naštěstí nezranil," uvedl vedoucí kriminální služby znojemské policie Libor Jedlička.

 

Zadržený pachatel je nyní ve vězení. Podle policie si tam odpykává dřívější trest za jiné krádeže, před k výkonu trestu ale nenastoupil.

 

Kriminalisté mu zatím připisují asi dvacet různých krádeží, při kterých způsobil škodu kolem 100 tisíc korun. Kradl jízdní kola, oblečení, elektroniku, přívěsný vozík, ale třeba také prací prášek v hypermarketu nebo defibrilátor ze sanitky. Protože v posledním případě ohrožoval poškozené zbraní, nyní mu hrozí trest od dvou do deseti let vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře