Reklama
reklama

Narkoman se stal zlodějem asi dvacetkrát. Při poslední loupeži měl u sebe i zbraň

Kriminalisté zadrželi nebezpečného zloděje, kterému rozhodně není pobyt ve vězení cizí. Dvaatřicetiletý muž závislý na drogách různě na Znojemsku kradl, na co přišel, všechno ale hned prodával, aby měl na pervitin. Na kontě má i ozbrojené vloupání, po kterém na něj policie vyhlásila celostátní pátrání.

Pátrání po muži zahájili kriminalisté před dvěma týdny. Zloděj se pod záminkou potřeby osprchovat se dostal do jednoho bytu ve Znojmě, kde majitelům ukradl legálně drženou pistoli i s náboji. Zbraní jim pak vyhrožoval a sebral cenné věci z bytu. Jelikož byl muž narkoman a měl u sebe pistoli, a ohrožovat další lidi, policisté se ho snažili dopadnout.

 

Nebezpečného muže našli po pár dnech v opuštěné budově ve Znojmě. "Byl pod vlivem drog a odcizenou pistoli měl u sebe. Nikoho naštěstí nezranil," uvedl vedoucí kriminální služby znojemské policie Libor Jedlička.

 

Zadržený pachatel je nyní ve vězení. Podle policie si tam odpykává dřívější trest za jiné krádeže, před k výkonu trestu ale nenastoupil.

 

Kriminalisté mu zatím připisují asi dvacet různých krádeží, při kterých způsobil škodu kolem 100 tisíc korun. Kradl jízdní kola, oblečení, elektroniku, přívěsný vozík, ale třeba také prací prášek v hypermarketu nebo defibrilátor ze sanitky. Protože v posledním případě ohrožoval poškozené zbraní, nyní mu hrozí trest od dvou do deseti let vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře