Reklama
reklama

Narkoman se stal zlodějem asi dvacetkrát. Při poslední loupeži měl u sebe i zbraň

Kriminalisté zadrželi nebezpečného zloděje, kterému rozhodně není pobyt ve vězení cizí. Dvaatřicetiletý muž závislý na drogách různě na Znojemsku kradl, na co přišel, všechno ale hned prodával, aby měl na pervitin. Na kontě má i ozbrojené vloupání, po kterém na něj policie vyhlásila celostátní pátrání.

Pátrání po muži zahájili kriminalisté před dvěma týdny. Zloděj se pod záminkou potřeby osprchovat se dostal do jednoho bytu ve Znojmě, kde majitelům ukradl legálně drženou pistoli i s náboji. Zbraní jim pak vyhrožoval a sebral cenné věci z bytu. Jelikož byl muž narkoman a měl u sebe pistoli, a ohrožovat další lidi, policisté se ho snažili dopadnout.

 

Nebezpečného muže našli po pár dnech v opuštěné budově ve Znojmě. "Byl pod vlivem drog a odcizenou pistoli měl u sebe. Nikoho naštěstí nezranil," uvedl vedoucí kriminální služby znojemské policie Libor Jedlička.

 

Zadržený pachatel je nyní ve vězení. Podle policie si tam odpykává dřívější trest za jiné krádeže, před k výkonu trestu ale nenastoupil.

 

Kriminalisté mu zatím připisují asi dvacet různých krádeží, při kterých způsobil škodu kolem 100 tisíc korun. Kradl jízdní kola, oblečení, elektroniku, přívěsný vozík, ale třeba také prací prášek v hypermarketu nebo defibrilátor ze sanitky. Protože v posledním případě ohrožoval poškozené zbraní, nyní mu hrozí trest od dvou do deseti let vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře