Reklama
reklama

Na Znojemsku zmizel kus lesa. Pokáceli ho zloději dřeva

Stromový porost u obce Strachotice-Micmanice značně prořídl. Případem neoprávněné těžby dřeva se zabývá znojemská policie.

Od konce listopadu loňského roku až do současnosti tu někdo pokácel čtyřicet kmenů, které pak odcizil.

Jednalo se o devětatřicet akátů o průměru deset až šestačtyřicet centimetrů a jeden jilm, který měl průměr kmene dvaatřicet centimetrů.

Lesníci odhadují, že jim nyní chybí sedm a půl metrů kubických dřeva. Způsobenou škodu vyčíslili na téměř deset tisíc korun.

Policie po pachateli zatím pátrá. Podle trestního zákoníku mu za krádež dřeva hrozí až dva roky vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře