Reklama
reklama

Na řidičák musí mladík zapomenout. Jízdy totiž absolvoval pod vlivem drog

Uchazeč o řidičský průkaz jel pod vlivem drog, policisté z brněnského dopravního inspektorátu ho za volantem přistihli v neděli.

V záplavě řidičů a řidiček přistižených v Brně za volantem pod vlivem alkoholu nebo drog se vyjímá pětadvacetiletý muž z Vyškovska. Když se policisté v neděli před polednem rozhodli zkontrolovat vozidlo autoškoly, jistě netušili, jak kontrola dopadne.

Žák za volantem byl ještě nervóznější, než by se dalo při podobné situaci očekávat. A zanedlouho se ukázalo, že právem. Dechovou zkoušku ještě absolvoval se ctí. Policistům se ale nezdály jeho zarudlé spojivky a zornice bez reakce na posvícení. A orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl skutečně pozitivní na amphetamin.

„Absolvoval všechna potřebná vyšetření. V případě, že krevní test podezření potvrdí, bude mladý muž muset na získání řidičského průkazu na nějakou dobu zapomenout. Navíc se věc bude řešit jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře