Reklama
reklama

Na řidičák musí mladík zapomenout. Jízdy totiž absolvoval pod vlivem drog

Uchazeč o řidičský průkaz jel pod vlivem drog, policisté z brněnského dopravního inspektorátu ho za volantem přistihli v neděli.

V záplavě řidičů a řidiček přistižených v Brně za volantem pod vlivem alkoholu nebo drog se vyjímá pětadvacetiletý muž z Vyškovska. Když se policisté v neděli před polednem rozhodli zkontrolovat vozidlo autoškoly, jistě netušili, jak kontrola dopadne.

Žák za volantem byl ještě nervóznější, než by se dalo při podobné situaci očekávat. A zanedlouho se ukázalo, že právem. Dechovou zkoušku ještě absolvoval se ctí. Policistům se ale nezdály jeho zarudlé spojivky a zornice bez reakce na posvícení. A orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl skutečně pozitivní na amphetamin.

„Absolvoval všechna potřebná vyšetření. V případě, že krevní test podezření potvrdí, bude mladý muž muset na získání řidičského průkazu na nějakou dobu zapomenout. Navíc se věc bude řešit jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře