Reklama
reklama

Na polích mezi obilím hoří kombajny a traktory

Vysoké teploty a žně. To je kombinace, která způsobila, že na polích na jihu Moravy hořely v sobotu dva kombajny a jeden traktor. Řidičům zemědělských strojů pomáhali hasit plameny profesionální hasiči.

Technická závada byla například příčinnou požáru kombajnu v Dyjákovicích na Znojemsku. Škoda je 42 tisíc korun.

Jedním vysokotlakým proudem hasiči likvidovali požár v motorové části kombajnu v obci Tasov. Požár se dále nerozšířil, vyšetřovatel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun.

V Moravských Bránicích pak hasiči zasahovali u požáru traktoru. „Oheň byl likvidovaný pomocí jednoho vodního proudu. Vyšetřovatel vyčíslil škodu na 80 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře