Reklama
reklama

Na mokré vozovce jel jako blázen, ze zdemolovaného auta ale vylezl bez zranění

Ve středu po šestnácté hodině se mezi obcemi Vracov a Vlkoš odehrála havárie osobního vozidla Nissan. Řidič byl pod vlivem omamných látek, ale měl víc štěstí než rozumu. Z auta vylezl bez zranění.

Sedmadvacetiletý řidič jel směrem na Vlkoš a při řízení auta nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou uvedl vozidlo do smyku a vyjel vpravo mimo vozovku. Tam narazil do stromu, od kterého se auto odrazilo a dopadlo zadní částí vpravo do příkopu. Poté se ještě přetočilo a skončilo na střeše v příkopu na opačné straně vozovky. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Požití alkoholu před jízdou bylo u řidiče vyloučeno dechovou zkouškou. Jinak tomu bylo při orientačním testu na drogy. Ten byl pozitivní na látky amphetaminy a benzodiazepany.

Řidič se poté na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve a moči. Odebrané vzorky by měly přesně určit, zda vůbec a jakou hladinu omamných látek mohl mít v těle. V případě, že se podezření potvrdí, může být v konečném důsledku odsouzen až ke třem letům odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře