Reklama
reklama

Na dálnici D1 shořel kamion, návěs se dřevem hasiči zachránili

Pět jednotek a druhý stupeň požárního poplachu aktivovalo operační středisko hasičů dnes ve čtvrt hodiny před jednou. Na dálnici D1 na 183. kilometru ve směru na Prahu hořel kamion. Hlavní silniční tah zůstal asi na půl hodiny stát. Vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na minimálně 2 miliony korun.

Krátce před 13. hodinou přijely na místo první jednotky. Plameny v té chvíli již pohltily celou kabinu kamionu a nebezpečně se šířily směrem na návěs. Hasiči zasahující v dýchací technice použili k likvidaci požáru 4 vodní proudy. Návěs s nákladem dřeva se jednotkám podařilo uchránit.

Provoz na dálnici ve směru na Prahu museli policisté zastavit. Až před druhou hodinou se podařilo zprovoznit levý jízdní pruh.

Podle vyšetřovatele HZS bude škoda přesahovat 2 miliony korun. Příčinou požáru byla technická závada. Vrak kamionu a následky po požáru na místě odstraní specializovaná firma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře