Reklama
reklama

Na Brněnsku se popálilo batole. Zachraňovaly ho dva týmy zdravotníků

Na to, kam jen s popáleným dítětem do nemocnice, se na tísňové lince ptali záchranářů rodiče ročního dítěte z obce na Brněnsku. Poté, co operátorka na lince zjistila, že se jedná o popálení na 30 procentech těla, poslala k dítěti na pomoc dva týmy lékařů.

„Vzhledem k závažnosti stavu a emočnímu vypjetí, které operátorka identifikovala u volajícího, byl vyslán na místo i inspektor provozu. Lékař společně se záchranáři dítě ošetřili, aplikovali uklidňující léky a za intenzivní péče jej transportovali k další péči na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno. Inspektor provozu poskytl rodičům zraněného dítěte psychologickou první pomoc,“ popsala případ mluvčí záchranky Barbora Zuchová.

Lékaři záchranné služby upozorňují, že u malých dětí je i menší rozsah závažných popálenin, kdy se již objeví puchýře, hodnocen jako závažný stav, který si zaslouží okamžitou lékařskou péči. „Rozhodně nemůžeme doporučit pouze laické ošetření a vlastní transport do nemocnice,“ dodala mluvčí s tím, že rizika jsou při takovém transportu veliká, a v neděli bylo pouze štěstí, že v průběhu vlastního laického transportu nedošlo k tragické události.

Mimo uvedenou událost však záchranáři zasahují denně v dalších případech. Bývá jich i 230 za den. Mnohdy se však na tísňovou linku obracejí lidé s žádostmi o zajištění zdravotních služeb s obtížemi trvajícími několik dní, dokonce i týdnů, aniž by navštívili svého praktického lékaře, či o víkendu lékařskou službu první pomoci. Výjimkou nejsou ani případy, kdy volající žádají po zdravotnické záchranné službě zajištění receptu anebo sociálních služeb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře