Reklama
reklama

Na Brněnsku se popálilo batole. Zachraňovaly ho dva týmy zdravotníků

Na to, kam jen s popáleným dítětem do nemocnice, se na tísňové lince ptali záchranářů rodiče ročního dítěte z obce na Brněnsku. Poté, co operátorka na lince zjistila, že se jedná o popálení na 30 procentech těla, poslala k dítěti na pomoc dva týmy lékařů.

„Vzhledem k závažnosti stavu a emočnímu vypjetí, které operátorka identifikovala u volajícího, byl vyslán na místo i inspektor provozu. Lékař společně se záchranáři dítě ošetřili, aplikovali uklidňující léky a za intenzivní péče jej transportovali k další péči na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno. Inspektor provozu poskytl rodičům zraněného dítěte psychologickou první pomoc,“ popsala případ mluvčí záchranky Barbora Zuchová.

Lékaři záchranné služby upozorňují, že u malých dětí je i menší rozsah závažných popálenin, kdy se již objeví puchýře, hodnocen jako závažný stav, který si zaslouží okamžitou lékařskou péči. „Rozhodně nemůžeme doporučit pouze laické ošetření a vlastní transport do nemocnice,“ dodala mluvčí s tím, že rizika jsou při takovém transportu veliká, a v neděli bylo pouze štěstí, že v průběhu vlastního laického transportu nedošlo k tragické události.

Mimo uvedenou událost však záchranáři zasahují denně v dalších případech. Bývá jich i 230 za den. Mnohdy se však na tísňovou linku obracejí lidé s žádostmi o zajištění zdravotních služeb s obtížemi trvajícími několik dní, dokonce i týdnů, aniž by navštívili svého praktického lékaře, či o víkendu lékařskou službu první pomoci. Výjimkou nejsou ani případy, kdy volající žádají po zdravotnické záchranné službě zajištění receptu anebo sociálních služeb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře