Reklama
reklama

Muže oslovil „sedmý smysl“ s upozorněním, že mu chce někdo ublížit

Náročné ráno měli ve čtvrtek brněnští policisté, když jim opakovaně volal opilý čtyřiadvacetiletý muž. Ten tvrdil, že byl napaden, což nebyla pravda. Muž se však nevzdával a nakonec z něj „vypadlo“, že jej oslovil sedmý smysl, který mu sdělil, že ho chce někdo napadnout.

Muž volal na tísňovou linku 158. „Při prvním telefonátu uvedl, že byl napaden před klubem v ulici Dominikánské a poté zavěsil. Policisté se muže snažili znovu kontaktovat a na místo také vyrazila hlídka,“ řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková.

Mezitím mladík telefonoval opakovaně na tísňovou linku, ovšem do telefonu nehovořil. Strážnici jej našli před barem. „Oznamovatel byl v silně podnapilém stavu a hlídce uvedl, že ho oslovil jeho sedmý smysl a sdělil mu, že ho chce někdo napadnout. Ovšem k žádnému fyzickému napadení zatím nedošlo, což potvrdili i pracovníci ostrahy v klubu,“ dodala.

Policisté muže poučili o zneužívání tísňové linky a odjeli. Ten to však nevzdal a na linku 158 volal znovu, celkem sedmkrát. Jednou dokonce i na Městskou policii. „Mladík nakonec putoval na záchytku s výsledkem dechové zkoušky 2,37 promile alkoholu. Za zneužití linky tísňového volání mu nyní může hrozit tučná pokuta,“ zakončila Straková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře