Reklama
reklama

Muž zálohy vybíral, služby neplatil a podváděl. Získal 800 tisíc korun

Policie stíhá za podvod jednačtyřicetiletého muže, který měl ve své správě bytový dům v Telnici na Brněnsku. Najali si jej k tomu před rokem obyvatelé objektu. Jejich peníze si nechával a neplatil za odběry energií a vody, jak bylo s nájemníky domluveno. Škoda se odhaduje na 800 tisíc korun.

Podivné představy o správě nemovitosti měl jedenačtyřicetiletý muž. Ten se na základě mandátní smlouvy měl starat o bytový dům v Telnici. Nájemníci platili na účet firmy, jejíž byl zplnomocněným zástupcem, a účet firmy jeho matky, zálohy na energie a vodu. Povinností muže pak bylo ze získaných prostředků platit faktury za uvedené služby. Muž ale peníze používal k soukromým účelům.

"Když už jedné z firem došla trpělivost a bytový dům odpojila od dodávek energie, dokázal si poradit. Prostřednictvím neznámého řemeslníka za pomoci flexibilní hadice nechal neoprávněně připojit bytový dům k přívodu z plynového vedení," popsal jeho jednání mluvčí policie Bohumil Malášek. Během necelého roku tak muž způsobil jak vlastníkům bytů i dodavatelům energií škodu téměř osm set tisíc korun. Nyní je stíhán pro podvod a krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře