Reklama
reklama

Muž zálohy vybíral, služby neplatil a podváděl. Získal 800 tisíc korun

Policie stíhá za podvod jednačtyřicetiletého muže, který měl ve své správě bytový dům v Telnici na Brněnsku. Najali si jej k tomu před rokem obyvatelé objektu. Jejich peníze si nechával a neplatil za odběry energií a vody, jak bylo s nájemníky domluveno. Škoda se odhaduje na 800 tisíc korun.

Podivné představy o správě nemovitosti měl jedenačtyřicetiletý muž. Ten se na základě mandátní smlouvy měl starat o bytový dům v Telnici. Nájemníci platili na účet firmy, jejíž byl zplnomocněným zástupcem, a účet firmy jeho matky, zálohy na energie a vodu. Povinností muže pak bylo ze získaných prostředků platit faktury za uvedené služby. Muž ale peníze používal k soukromým účelům.

"Když už jedné z firem došla trpělivost a bytový dům odpojila od dodávek energie, dokázal si poradit. Prostřednictvím neznámého řemeslníka za pomoci flexibilní hadice nechal neoprávněně připojit bytový dům k přívodu z plynového vedení," popsal jeho jednání mluvčí policie Bohumil Malášek. Během necelého roku tak muž způsobil jak vlastníkům bytů i dodavatelům energií škodu téměř osm set tisíc korun. Nyní je stíhán pro podvod a krádež.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře