Reklama
reklama

Muž z Kuřimska prozradil údaje ke svému účtu v bance. Přišel o půl miliónu korun.

Pro podvod stíhají kriminalisté jedenadvacetiletého mladíka, který se vydával za bankovního úředníka a také pracovníka jednoho z mobilních operátorů. Využil důvěřivosti třiatřicetiletého muže a čtyřiasedmdesátileté seniory a přišel si na více než půl milionu korun.

Na začátku případu byl pokus jedenadvacetiletého podvodníka. Zavolal jménem banky třiatřicetiletému muži z Kuřimska, zda nemá s potíže internetovým bankovnictvím. Podvodníkovi, který si telefonní číslo poškozeného našel na internetu, pomohla náhoda. Muž sice problémy se svým účtem neměl, ale na druhou stranu byl důvěřivý a po telefonu seriózně vystupujícímu podvodníkovi naletěl. Ten od něj vylákal všechny potřebné údaje k jeho platební kartě. Nebylo tedy divu, že z jeho účtu záhy zmizela nemalá částka. "Poškozený transakce reklamoval a nakonec zůstal v naprostém klidu. Banka totiž jeho reklamaci vyhověla a peníze vrátila," uvedl k řípadu mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Jenže muž vystupující pod smyšleným jménem Jan Beneš svého klienta po čase znovu a znovu kontaktoval a společně po telefonu či skype řešili jeho bankovní internetové operace. Smyšlenek, pod kterými podvedeného kontaktoval, byla spousta. Dokázal tak postupně získat data z dalších dvou karet, které si poškozený postupně nechával vydávat. Se získanými daty pak nebylo problémem poměrně jednoduše nakládat s finančními prostředky na účtu poškozeného. Navíc měl šikovný podvodník všechna potřebná data poškozeného, která hojně využíval k dalším podvodům. Začal si totiž na jméno podvedeného přes internet či po telefonu i půjčovat peníze. I když si nepůjčoval závratné částky, při třicítce půjček se částka rychle vyhoupla do stotisícové výše.

 

Podvodník dokázal s poškozeným umně manipulovat, ten neustále věřil, že se vše objasní a peníze se na jeho účtu znovu objeví. Vždyť problémy řeší přímo s pracovníkem banky. Falešný telefonní bankéř dokonce podvedeného přesvědčil, aby na účet vkládal pro zdárné vyřešení případu další peníze. Ty si musel podvedený už půjčovat. "Když to náhodou zjistili rodinní příslušníci poškozeného, donutili muže celou záležitost nahlásit na policii. Během půlroku tak šikovný podvodník neoprávněně získal více než půl miliónu korun. Přitom se mu nezdařily další pokusy za dalších více než sto tisíc korun," dodal Malášek.

 

Mladému podvodníkovi se podařilo oklamat i čtyřiasedmdesátiletou seniorku z Brna. Tu kontaktoval ze svého telefonního čísla s nabídkou výhodného volání. Během několika telefonátů od ženy vylákal potřebná data ke zneužití jejího konta u mobilního operátora. Ta mu především přeposlala SMS zprávu, která podvodníkovi umožnila přístup k jejímu kontu u mobilního operátora. Z něj si pak pohodlně převáděl peníze na své účty u sázkových kanceláří. Ženu tímto způsobem během půldruhého měsíce okradl o skoro třicet tisíc korun.

 

Většinu z podvodně získaných peněz muž prohrál na internetových herních portálech nebo přímo v hernách. Kriminalisté nyní jedenadvacetiletého mladíka, který byl už v minulosti trestán, stíhají pro podvod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře