Reklama
reklama

Muž z Kuřimska prozradil údaje ke svému účtu v bance. Přišel o půl miliónu korun.

Pro podvod stíhají kriminalisté jedenadvacetiletého mladíka, který se vydával za bankovního úředníka a také pracovníka jednoho z mobilních operátorů. Využil důvěřivosti třiatřicetiletého muže a čtyřiasedmdesátileté seniory a přišel si na více než půl milionu korun.

Na začátku případu byl pokus jedenadvacetiletého podvodníka. Zavolal jménem banky třiatřicetiletému muži z Kuřimska, zda nemá s potíže internetovým bankovnictvím. Podvodníkovi, který si telefonní číslo poškozeného našel na internetu, pomohla náhoda. Muž sice problémy se svým účtem neměl, ale na druhou stranu byl důvěřivý a po telefonu seriózně vystupujícímu podvodníkovi naletěl. Ten od něj vylákal všechny potřebné údaje k jeho platební kartě. Nebylo tedy divu, že z jeho účtu záhy zmizela nemalá částka. "Poškozený transakce reklamoval a nakonec zůstal v naprostém klidu. Banka totiž jeho reklamaci vyhověla a peníze vrátila," uvedl k řípadu mluvčí policie Bohumil Malášek.

 

Jenže muž vystupující pod smyšleným jménem Jan Beneš svého klienta po čase znovu a znovu kontaktoval a společně po telefonu či skype řešili jeho bankovní internetové operace. Smyšlenek, pod kterými podvedeného kontaktoval, byla spousta. Dokázal tak postupně získat data z dalších dvou karet, které si poškozený postupně nechával vydávat. Se získanými daty pak nebylo problémem poměrně jednoduše nakládat s finančními prostředky na účtu poškozeného. Navíc měl šikovný podvodník všechna potřebná data poškozeného, která hojně využíval k dalším podvodům. Začal si totiž na jméno podvedeného přes internet či po telefonu i půjčovat peníze. I když si nepůjčoval závratné částky, při třicítce půjček se částka rychle vyhoupla do stotisícové výše.

 

Podvodník dokázal s poškozeným umně manipulovat, ten neustále věřil, že se vše objasní a peníze se na jeho účtu znovu objeví. Vždyť problémy řeší přímo s pracovníkem banky. Falešný telefonní bankéř dokonce podvedeného přesvědčil, aby na účet vkládal pro zdárné vyřešení případu další peníze. Ty si musel podvedený už půjčovat. "Když to náhodou zjistili rodinní příslušníci poškozeného, donutili muže celou záležitost nahlásit na policii. Během půlroku tak šikovný podvodník neoprávněně získal více než půl miliónu korun. Přitom se mu nezdařily další pokusy za dalších více než sto tisíc korun," dodal Malášek.

 

Mladému podvodníkovi se podařilo oklamat i čtyřiasedmdesátiletou seniorku z Brna. Tu kontaktoval ze svého telefonního čísla s nabídkou výhodného volání. Během několika telefonátů od ženy vylákal potřebná data ke zneužití jejího konta u mobilního operátora. Ta mu především přeposlala SMS zprávu, která podvodníkovi umožnila přístup k jejímu kontu u mobilního operátora. Z něj si pak pohodlně převáděl peníze na své účty u sázkových kanceláří. Ženu tímto způsobem během půldruhého měsíce okradl o skoro třicet tisíc korun.

 

Většinu z podvodně získaných peněz muž prohrál na internetových herních portálech nebo přímo v hernách. Kriminalisté nyní jedenadvacetiletého mladíka, který byl už v minulosti trestán, stíhají pro podvod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře