Reklama
reklama

Muž z Brna jezdil nočními rozjezdy a vykrádal jízdenkové automaty

Když objevil třiatřicetiletý muž na vycházce se psem pohozený poškozený automat na jízdenky, nenahlásil to a naopak uvažoval, jak situace využít. 

Sebral z něj navinuté jízdenky a také součást, podle které si vyrobil falešný klíč určený pro otevírání přístroje. Pak už jen stačil impuls v podobě zhoršené finanční situace a muž se rozhodl jednat. Nočními rozjezdy jezdil po různých částech Brna a pokoušel se jízdenkové automaty vykrádat. Přišel si tak na více než 110 tisíc korun. K poslednímu případu si přivzal i komplice, kterého kontrolovala policejní hlídka v Líšni. Nedaleko napadeného automatu pak pes vystopoval i odhozenou tašku s nářadím. Následovala domovní prohlídka u hlavního podezřelého, který se policistům přiznal. Policisté u něj  našli mimo jiné jízdenky v celku i rozstříhané (a potištěné) a také celou cívku pocházející jednoznačně z automatu na jízdenky.  Za tyto krádeže mu hrozí až pětiletý trest.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře