Reklama
reklama

Muž vykrádal benzínky, způsobil škodu za tři sta tisíc korun

Zajímavý případ odkryli policisté v posledních dnech. Odhalili čtyřicetiletého muže ze středních Čech, který na konci dubna vykradl benzínovou pumpu v Žarošicích. Postupně zjistili, že pomocí betonového kvádru vyloupil hned několik dalších benzínek na jižní Moravě. Obvykle bral pouze cigarety a doutníky.

„Muže poblíž obce Nížkovice kontrolovala nad ránem po nahlášení vloupání do benzínky v Žarošicích policejní hlídka. V osobním automobilu Fiat s pražskou registrační značkou, který zrovna vyjížděl z polní cesty, policisté našli mimo jiné i nemalé množství cigaret, jejichž původ nedokázal řidič prokázat,“ popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Navíc strážníci zjistili, že je na muže vydán zatykač a za volant usedl i přes zákaz řízení. Pachatel tedy putoval rovnou do cely s pouty na rukou. Policisté dále porovnali stopy a odhalili, že má muž na svědomí i vloupání do benzínky v Mostě před rokem, dále do čerpací stanice ve Vojkovicích na Brněnsku na začátku března a tři hodiny poté i v nedalekém Ořechově.

„Muž pokaždé poničil okno betonovým kvádrem a odcizil stovky balíčků cigaret,“ dodal. V Žarošicích si jich vzal sedm set, ve Vojkovicích pět set balíčků různých značek a přihodil i doutníky. Nejvíc si jich nabral v Ořechově – na osm set.

„Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že muž si při svých výpravách na jih Moravy vypůjčoval v jedné z pražských půjčoven osobní automobil Fiat. Na některých výpravách pak zajížděl do těsné blízkosti benzínky na skútru Piaggo,“ upřesnil Malášek. Místa si pečlivě vybíral a vyznačoval na mapě. Chodil jen tam, kde věděl, že je v noci zavřeno a dokáže kvádrem rozbít okna.

Celkem majitelům způsobil škody za více než tři sta tisíc korun.  Muž, který byl v minulosti již trestán, je nyní stíhán pro krádež, poškození cizí věci a pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté na případu intenzivně pracují, jsou přesvědčení, že kradl i na dalších místech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře