Reklama
reklama

Muž vykrádal benzínky, způsobil škodu za tři sta tisíc korun

Zajímavý případ odkryli policisté v posledních dnech. Odhalili čtyřicetiletého muže ze středních Čech, který na konci dubna vykradl benzínovou pumpu v Žarošicích. Postupně zjistili, že pomocí betonového kvádru vyloupil hned několik dalších benzínek na jižní Moravě. Obvykle bral pouze cigarety a doutníky.

„Muže poblíž obce Nížkovice kontrolovala nad ránem po nahlášení vloupání do benzínky v Žarošicích policejní hlídka. V osobním automobilu Fiat s pražskou registrační značkou, který zrovna vyjížděl z polní cesty, policisté našli mimo jiné i nemalé množství cigaret, jejichž původ nedokázal řidič prokázat,“ popsal mluvčí policie Bohumil Malášek.

Navíc strážníci zjistili, že je na muže vydán zatykač a za volant usedl i přes zákaz řízení. Pachatel tedy putoval rovnou do cely s pouty na rukou. Policisté dále porovnali stopy a odhalili, že má muž na svědomí i vloupání do benzínky v Mostě před rokem, dále do čerpací stanice ve Vojkovicích na Brněnsku na začátku března a tři hodiny poté i v nedalekém Ořechově.

„Muž pokaždé poničil okno betonovým kvádrem a odcizil stovky balíčků cigaret,“ dodal. V Žarošicích si jich vzal sedm set, ve Vojkovicích pět set balíčků různých značek a přihodil i doutníky. Nejvíc si jich nabral v Ořechově – na osm set.

„Kriminalisté při vyšetřování zjistili, že muž si při svých výpravách na jih Moravy vypůjčoval v jedné z pražských půjčoven osobní automobil Fiat. Na některých výpravách pak zajížděl do těsné blízkosti benzínky na skútru Piaggo,“ upřesnil Malášek. Místa si pečlivě vybíral a vyznačoval na mapě. Chodil jen tam, kde věděl, že je v noci zavřeno a dokáže kvádrem rozbít okna.

Celkem majitelům způsobil škody za více než tři sta tisíc korun.  Muž, který byl v minulosti již trestán, je nyní stíhán pro krádež, poškození cizí věci a pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté na případu intenzivně pracují, jsou přesvědčení, že kradl i na dalších místech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře