Reklama
reklama

Muž vyděsil brněnské strážníky. Na služebnu jim přinesl granát

Brněnské strážníky na služebně Tábor v brněnských Žabovřeskách překvapil devětapadesátiletý muž, který jim přímo do budovy přinesl granát. Hodně nečekaný a zároveň i nebezpečný předmět předal strážníkům ve čtvrtek večer.

Pracovník sběrného dvora strážníkům řekl, že při kontrole v jednom z kontejnerů narazil na ruční granát. "Míra rizika, že by tato zbraň mohla explodovat, byla nezanedbatelná, a tak strážníci granát s ocelovým pláštěm opatrnou manipulací přemístili z budovy na volnou plochu. Tu zabezpečili proti vstupu nepovolaných osob a informaci okamžitě předali republikové policii, která na místo vyslala svého pyrotechnika," popsal akci mluvčí strážníků Pavel Šoba.

 

Pyrotechnik naštěstí konstatoval, že ruční granát má vyšroubovanou rozbušku, i tak nebezpečný nález odvezl k odborné likvidaci.

 

"Městská policie v souvislosti s tímto případem důrazně upozorňuje, že lidé by s nebezpečnými předměty, tím spíše se zbraněmi neměli jakkoli manipulovat, a informace o případném nálezu nahlásit na tísňovou linku městské policie," dodal Šoba.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře