Reklama
reklama

Muž uklízel stodolu a nalezl pět set nábojů

To je jeden z pěti případů, které se v poslední době objevily ohledně nálezů munic. Pyrotechnici za poslední týden vyjížděli několikrát k likvidaci granátů na Blanensko a Vyškovsko.

V polovině května našel muž při amatérském hledání v blízkosti zříceniny hradu Melice nedaleko Pustiměře dělostřelecký granát. Ten pocházel z druhé světové války a byl německé výroby. Částečně zkorodované náboje objevil zase nový majitel domku v neděli v Bedřichově na Blanensku.

„Muž uklízel stodolu a viděl je schované ve staré mlátičce, celkem bylo nalezeno kolem pěti set kusů,“ upřesnila mluvčí policie Iva Šebková. Ve stejný den pak našel muž u Drnovic v místě zvaném Žleby tři dělostřelecké granáty a o pár hodin později další nálezce přišel s částí protipancéřového granátu bez trhaviny ve Chvalkovicích na Hané.

Ruční a dělostřelecký granát byl v úterý objeven v Ivanovicích na Hané. „Ke všem nálezům vyjížděli policejní pyrotechnici, kteří buď munici odvezli k likvidaci, nebo ji zneškodnili na místě. Naštěstí ani při jednom nálezu nedošlo ke zranění osob nebo ke škodám,“ dodala Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře