Reklama
reklama

Muž uklízel stodolu a nalezl pět set nábojů

To je jeden z pěti případů, které se v poslední době objevily ohledně nálezů munic. Pyrotechnici za poslední týden vyjížděli několikrát k likvidaci granátů na Blanensko a Vyškovsko.

V polovině května našel muž při amatérském hledání v blízkosti zříceniny hradu Melice nedaleko Pustiměře dělostřelecký granát. Ten pocházel z druhé světové války a byl německé výroby. Částečně zkorodované náboje objevil zase nový majitel domku v neděli v Bedřichově na Blanensku.

„Muž uklízel stodolu a viděl je schované ve staré mlátičce, celkem bylo nalezeno kolem pěti set kusů,“ upřesnila mluvčí policie Iva Šebková. Ve stejný den pak našel muž u Drnovic v místě zvaném Žleby tři dělostřelecké granáty a o pár hodin později další nálezce přišel s částí protipancéřového granátu bez trhaviny ve Chvalkovicích na Hané.

Ruční a dělostřelecký granát byl v úterý objeven v Ivanovicích na Hané. „Ke všem nálezům vyjížděli policejní pyrotechnici, kteří buď munici odvezli k likvidaci, nebo ji zneškodnili na místě. Naštěstí ani při jednom nálezu nedošlo ke zranění osob nebo ke škodám,“ dodala Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře