Reklama
reklama

Muž strhl důchodkyni z krku zlatý řetízek. Na stařenku si troufl v tramvaji

Přímo v tramvaji, která projížděla brněnskou částí Židenice do centra města strhl již šestkrát soudně trestaný mladík osmdesátileté ženě řetízek z krku a dal se na útěk. Zadržel ho pohotový policista.

Po bleskové honičce skončil v poutech dvaadvacetiletý mladík z Brna podezřelý z krádeže řetízku. Zásluhu na jeho dopadení měl zejména policista, který se vracel z obchůzkové služby a v Židenicích nasedl na tramvaj. V dopravním prostředku cestovala osmdesátiletá paní. V zastávce v ulici Merhautově k ní nečekaně přistoupil mladý muž, strhl ji zlatý řetízek z krku a z tramvaje vyběhl ven. Žena zakřičela a vystoupila také, což upozornilo policistu, který spatřil i prchajícího zloděje. "Ihned pohotově zareagoval a pustil se do pronásledování. Při tom stačil vyrozumět operačního důstojníka a požádat o autohlídku. Policista mladíka dostihl v křižovatce ulic Přadlácká a Francouzská, kde již neměl úniku, z druhé strany se totiž objevily také přivolané posily," popsala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Lupič je již šestkrát odsouzený převážně za majetkovou trestnou činnost. Nikdy nepracoval a krádežemi a přepadáváním seniorů získává prostředky na stravu a na marihuanu, kterou pravidelně užívá. Seniorce svým jednáním způsobil škodu pět tisíc korun. Nyní mu za trestný čin krádež může hrozit až dvouleté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře