Reklama
reklama

Muž strhl důchodkyni z krku zlatý řetízek. Na stařenku si troufl v tramvaji

Přímo v tramvaji, která projížděla brněnskou částí Židenice do centra města strhl již šestkrát soudně trestaný mladík osmdesátileté ženě řetízek z krku a dal se na útěk. Zadržel ho pohotový policista.

Po bleskové honičce skončil v poutech dvaadvacetiletý mladík z Brna podezřelý z krádeže řetízku. Zásluhu na jeho dopadení měl zejména policista, který se vracel z obchůzkové služby a v Židenicích nasedl na tramvaj. V dopravním prostředku cestovala osmdesátiletá paní. V zastávce v ulici Merhautově k ní nečekaně přistoupil mladý muž, strhl ji zlatý řetízek z krku a z tramvaje vyběhl ven. Žena zakřičela a vystoupila také, což upozornilo policistu, který spatřil i prchajícího zloděje. "Ihned pohotově zareagoval a pustil se do pronásledování. Při tom stačil vyrozumět operačního důstojníka a požádat o autohlídku. Policista mladíka dostihl v křižovatce ulic Přadlácká a Francouzská, kde již neměl úniku, z druhé strany se totiž objevily také přivolané posily," popsala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Lupič je již šestkrát odsouzený převážně za majetkovou trestnou činnost. Nikdy nepracoval a krádežemi a přepadáváním seniorů získává prostředky na stravu a na marihuanu, kterou pravidelně užívá. Seniorce svým jednáním způsobil škodu pět tisíc korun. Nyní mu za trestný čin krádež může hrozit až dvouleté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře