Reklama
reklama

Muž si vyšel na procházku, do stromu a mostu pak střílel ostrými náboji

Nemilé překvapení nachystal v sobotu lidem z Obřan čtyřicetiletý muž z Brna. Posilněn alkoholem začal střílet do stromu z pistole ráže 9 mm značky Walter. Muže zneškodnili až policisté oblečení do neprůstřelných vest.

Vyrazit si za hezkého počasí do Obřan a dále do Bílovic není nic neobvyklého a stejný nápad dostal muž z Brna. Údajně kvůli bezpečnosti si sebou vzal i pistoli, kterou si pořídil před nedávnem proto, aby měl větší šanci při získání zaměstnání. Příliš toho nesnědl a po cestě si dal v restauraci dvě dvanáctistupňová piva. Cestu do Bílovic si pak rozmyslel a vracel se zpět ke konečné tramvaje v Obřanech. Zde ho opět zlákala restaurace a požil opět dvě dvanáctistupňová piva.

V prostoru konečné zastávky pak z nepochopitelných důvodů a v podnapilém stavu - při zadržení nadýchal 2 promile - vystřelil z pistole směrem ke stromu. Zřejmě si nevšiml, jestli se trefil, tak popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil.

„To už nám střelbu z ostré zbraně hlásilo na linku 158 několik svědků. Muže odmítla přepravit řidička tramvaje, tak se směrem k centru vydal pěšky. Zpovzdálí ho sledovali svědci, operační důstojník tak mohl navigovat hlídky, které i díky tomu mohly vybrat nejvhodnější místo k zákroku,“ uvedl k případu mluvčí policie Pavel Šváb.

Jedna hlídka kolem muže z taktických důvodů projela, otočila se a jistila situaci zezadu. Policisté pak mohli provést bleskový zákrok. Muž při pohledu na zakročující policisty zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Vzápětí se už díval do hlavní služebních zbraní a poté už přesně plnil pokyny strážců zákona. Policisté mu po osobní prohlídce odebrali zbraň a v poutech putoval na služebnu.

„Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravní řízení se zadržením pro trestný čin výtržnictví. Soud muže potrestal mimo jiné také propadnutím zbraně. Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře