Reklama
reklama

Muž si vyšel na procházku, do stromu a mostu pak střílel ostrými náboji

Nemilé překvapení nachystal v sobotu lidem z Obřan čtyřicetiletý muž z Brna. Posilněn alkoholem začal střílet do stromu z pistole ráže 9 mm značky Walter. Muže zneškodnili až policisté oblečení do neprůstřelných vest.

Vyrazit si za hezkého počasí do Obřan a dále do Bílovic není nic neobvyklého a stejný nápad dostal muž z Brna. Údajně kvůli bezpečnosti si sebou vzal i pistoli, kterou si pořídil před nedávnem proto, aby měl větší šanci při získání zaměstnání. Příliš toho nesnědl a po cestě si dal v restauraci dvě dvanáctistupňová piva. Cestu do Bílovic si pak rozmyslel a vracel se zpět ke konečné tramvaje v Obřanech. Zde ho opět zlákala restaurace a požil opět dvě dvanáctistupňová piva.

V prostoru konečné zastávky pak z nepochopitelných důvodů a v podnapilém stavu - při zadržení nadýchal 2 promile - vystřelil z pistole směrem ke stromu. Zřejmě si nevšiml, jestli se trefil, tak popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil.

„To už nám střelbu z ostré zbraně hlásilo na linku 158 několik svědků. Muže odmítla přepravit řidička tramvaje, tak se směrem k centru vydal pěšky. Zpovzdálí ho sledovali svědci, operační důstojník tak mohl navigovat hlídky, které i díky tomu mohly vybrat nejvhodnější místo k zákroku,“ uvedl k případu mluvčí policie Pavel Šváb.

Jedna hlídka kolem muže z taktických důvodů projela, otočila se a jistila situaci zezadu. Policisté pak mohli provést bleskový zákrok. Muž při pohledu na zakročující policisty zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Vzápětí se už díval do hlavní služebních zbraní a poté už přesně plnil pokyny strážců zákona. Policisté mu po osobní prohlídce odebrali zbraň a v poutech putoval na služebnu.

„Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravní řízení se zadržením pro trestný čin výtržnictví. Soud muže potrestal mimo jiné také propadnutím zbraně. Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře