Reklama
reklama

Muž si vyšel na procházku, do stromu a mostu pak střílel ostrými náboji

Nemilé překvapení nachystal v sobotu lidem z Obřan čtyřicetiletý muž z Brna. Posilněn alkoholem začal střílet do stromu z pistole ráže 9 mm značky Walter. Muže zneškodnili až policisté oblečení do neprůstřelných vest.

Vyrazit si za hezkého počasí do Obřan a dále do Bílovic není nic neobvyklého a stejný nápad dostal muž z Brna. Údajně kvůli bezpečnosti si sebou vzal i pistoli, kterou si pořídil před nedávnem proto, aby měl větší šanci při získání zaměstnání. Příliš toho nesnědl a po cestě si dal v restauraci dvě dvanáctistupňová piva. Cestu do Bílovic si pak rozmyslel a vracel se zpět ke konečné tramvaje v Obřanech. Zde ho opět zlákala restaurace a požil opět dvě dvanáctistupňová piva.

V prostoru konečné zastávky pak z nepochopitelných důvodů a v podnapilém stavu - při zadržení nadýchal 2 promile - vystřelil z pistole směrem ke stromu. Zřejmě si nevšiml, jestli se trefil, tak popošel k mostnímu pilíři, na který nejméně třikrát vystřelil.

„To už nám střelbu z ostré zbraně hlásilo na linku 158 několik svědků. Muže odmítla přepravit řidička tramvaje, tak se směrem k centru vydal pěšky. Zpovzdálí ho sledovali svědci, operační důstojník tak mohl navigovat hlídky, které i díky tomu mohly vybrat nejvhodnější místo k zákroku,“ uvedl k případu mluvčí policie Pavel Šváb.

Jedna hlídka kolem muže z taktických důvodů projela, otočila se a jistila situaci zezadu. Policisté pak mohli provést bleskový zákrok. Muž při pohledu na zakročující policisty zaujal bojový postoj, přičemž pravou ruku se zbraní měl v kapse. Vzápětí se už díval do hlavní služebních zbraní a poté už přesně plnil pokyny strážců zákona. Policisté mu po osobní prohlídce odebrali zbraň a v poutech putoval na služebnu.

„Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravní řízení se zadržením pro trestný čin výtržnictví. Soud muže potrestal mimo jiné také propadnutím zbraně. Kromě toho jsme zahájili správní řízení o odnětí zbrojního průkazu,“ dodal Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře