Reklama
reklama

Muž přepadl tři ženy během jednoho dne. Může skončit na 10 let za mřížemi

Policistům se v těchto dnech podařilo zadržet devětadvacetiletého muže ze Znojemska, podezřelého z krádeží a loupežných přepadení. V jeden den přepadl hned tři ženy.

Minulý týden ve večerních hodinách muž přepadl sedmasedmdesátiletou ženu v ulici Křenové. Snažil se jí vzít  kabelku, což se mu nepodařilo a dal se na útěk. Policisté ho dostihli na ulici Cejl.

„Na základě zjištěných informací vyšlo najevo, že muž má obdobných případů na svědomí patrně více, dokonce v tentýž den měl již dopoledne přepadnout sedmdesátiletou ženu v ulici Černopolní, které vzal kabelku a způsobil jí škodu přes šest tisíc korun. Z následného šetření pak vyplynulo, že muž měl přepadnout a okrást za poslední čtyři měsíce celkem šest žen a způsobit jim škodu dohromady asi dvacet tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

K první události mělo dojít koncem ledna na Moravském náměstí, kdy vytrhl z ruky kabelku pětaosmdesátileté paní. Podruhé zaútočil o měsíc později, kdy v jeden den přepadl tři ženy na různých místech v Brně. V jednom z těchto případů se žena usilovně snažila uchránit svůj majetek. Upadla na zem a muž ji za kabelku táhl po chodníku, naštěstí však seniorce přispěchali na pomoc kolemjdoucí a zloděj z místa utekl.

Muž byl již v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Nyní čelí obvinění z trestných činů loupež, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře