Reklama
reklama

Muž přepadl tři ženy během jednoho dne. Může skončit na 10 let za mřížemi

Policistům se v těchto dnech podařilo zadržet devětadvacetiletého muže ze Znojemska, podezřelého z krádeží a loupežných přepadení. V jeden den přepadl hned tři ženy.

Minulý týden ve večerních hodinách muž přepadl sedmasedmdesátiletou ženu v ulici Křenové. Snažil se jí vzít  kabelku, což se mu nepodařilo a dal se na útěk. Policisté ho dostihli na ulici Cejl.

„Na základě zjištěných informací vyšlo najevo, že muž má obdobných případů na svědomí patrně více, dokonce v tentýž den měl již dopoledne přepadnout sedmdesátiletou ženu v ulici Černopolní, které vzal kabelku a způsobil jí škodu přes šest tisíc korun. Z následného šetření pak vyplynulo, že muž měl přepadnout a okrást za poslední čtyři měsíce celkem šest žen a způsobit jim škodu dohromady asi dvacet tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

K první události mělo dojít koncem ledna na Moravském náměstí, kdy vytrhl z ruky kabelku pětaosmdesátileté paní. Podruhé zaútočil o měsíc později, kdy v jeden den přepadl tři ženy na různých místech v Brně. V jednom z těchto případů se žena usilovně snažila uchránit svůj majetek. Upadla na zem a muž ji za kabelku táhl po chodníku, naštěstí však seniorce přispěchali na pomoc kolemjdoucí a zloděj z místa utekl.

Muž byl již v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Nyní čelí obvinění z trestných činů loupež, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře