Reklama
reklama

Muž přepadl tři ženy během jednoho dne. Může skončit na 10 let za mřížemi

Policistům se v těchto dnech podařilo zadržet devětadvacetiletého muže ze Znojemska, podezřelého z krádeží a loupežných přepadení. V jeden den přepadl hned tři ženy.

Minulý týden ve večerních hodinách muž přepadl sedmasedmdesátiletou ženu v ulici Křenové. Snažil se jí vzít  kabelku, což se mu nepodařilo a dal se na útěk. Policisté ho dostihli na ulici Cejl.

„Na základě zjištěných informací vyšlo najevo, že muž má obdobných případů na svědomí patrně více, dokonce v tentýž den měl již dopoledne přepadnout sedmdesátiletou ženu v ulici Černopolní, které vzal kabelku a způsobil jí škodu přes šest tisíc korun. Z následného šetření pak vyplynulo, že muž měl přepadnout a okrást za poslední čtyři měsíce celkem šest žen a způsobit jim škodu dohromady asi dvacet tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí policie Andrea Straková.

K první události mělo dojít koncem ledna na Moravském náměstí, kdy vytrhl z ruky kabelku pětaosmdesátileté paní. Podruhé zaútočil o měsíc později, kdy v jeden den přepadl tři ženy na různých místech v Brně. V jednom z těchto případů se žena usilovně snažila uchránit svůj majetek. Upadla na zem a muž ji za kabelku táhl po chodníku, naštěstí však seniorce přispěchali na pomoc kolemjdoucí a zloděj z místa utekl.

Muž byl již v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Nyní čelí obvinění z trestných činů loupež, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu může hrozit až desetiletý pobyt za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře