Reklama
reklama

Muž přepadl dvě ženy, jednu pobodal a znásilnil

Až deset let za mřížemi může strávit jednačtyřicetiletý muž z Brna, který za poslední dva měsíce přepadl, zranil a okradl dvě ženy. Jednu z nich dokonce znásilnil a bodl ji nožem do levého boku. Kriminalisté násilníka našli a zadrželi.

Doposud netrestaný muž se v uplynulých dnech dopustil dvou násilných trestných činů. „V únoru přistoupil před vchodem do domu v ulici Šaumannově k osmadvacetileté ženě, kterou nečekaně bodnul nožem do pravého boku a sebral ji kabelku s osobními věcmi a finanční hotovostí dva tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Druhý čin spáchal muž začátkem března. Brzo ráno potkal na zastávce na Vinohradech pětapadesátiletou ženu pod vlivem alkoholu a požadoval po ní sex. „Když to žena odmítla, opět neváhal použít nuž a bodl ji do levého boku. Následně ji odtáhl do prostoru mezi garážemi, znásilnil ji, poté sebral kabelku a z místa utekl,“ upřesnila Straková.

Kriminalistům se po intenzivní práci podařilo případy vyšetřit a muže dopadnout. V úterý jej obvinili z trestných činů loupež, znásilnění a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře