Reklama
reklama

Muž přepadl benzinku v Rosicích. Prodavačce hrozil se samopalem v ruce

Zatím neznámý lupič si u prodavačky na benzinové pumpě Benzina v Rosicích vynutil vydání peněz. Hrozil jí přitom samopalem. Za přepadení se nakonec ženě i omluvil. Policie po muži pátrá, zveřejnila fotografie a žádá o pomoc veřejnost.

Přinejmenším pořádný šok připravil večer 24. března jedenapadesátileté ženě v Rosicích na tamní benzínce v Brněnské ulici zatím neznámý pachatel. Maskovaný černou kuklou a kapucí krátce před půl desátou vstoupil do pokladny a po ženě požadoval vydání hotovosti. V rukách měl samopal a ten na vyděšenou ženu dokonce natáhl. Když mu prodavačka několikatisícovou hotovost vydala, omluvil se slovy, promiňte a odešel.

Lupičem byl asi třicetiletý muž 190 centimetrů vysoký, štíhlé sportovní postavy. Mluvil česky. Na sobě měl světle červenou nebo oranžovou mikinu s kapucí přes hlavu, pod kterou byl dále maskován kuklou nebo maskou tmavé barvy s výřezem pro oči. Na sobě měl světle modré kalhoty a vyšší kotníkové boty. „Obsluhu ohrožoval dlouhou střelnou zbraní, pravděpodobně Heckler&Koch MP5 nebo jí podobnou kopií,“ popsal zbraň mluvčí policie Bohumil Malášek s tím, že kriminalisté uvítají na lince 158 jakékoliv informace k přepadení či osobě pachatele.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře