Reklama
reklama

Muž používal různá jména. Kriminalisté hledají jeho další oběti

Poměrně pestrou škálou podvodů a těžko uvěřitelných historek se prezentoval jednatřicetiletý muž, který je v současné době stíhán vazebně. Přes inzerát si našel ženy, které byly ve finanční nouzi. Přislíbil jim zprostředkování půjčky, přitom místo finanční provize si řekl o sexuální služby. Ženy v tíživé finanční situaci na jeho podmínky přistoupily, slíbené peníze i tak nikdy neviděly.

Sám také aktivně inzeroval zprostředkování práce na brigádách v zahraničí. Zájemci o lákavé zaměstnání při stavbách rodinných domů v Itálii se s mužem několikrát sešli. Jako zálohu, že přijdou k autobusu, pak zaplatili zálohu 3 tisíce korun.  Když pak přijeli do Brna, odvoz k místu odjezdu autobusu do Itálie se nekonal. Když tam čtveřice po vlastní ose dorazila, pochopitelně tam žádný autobus nepřijel a zprostředkovatel byl nekontaktní.

Nejzajímavější hru ale rozehrál v rodině, kam se mu podařilo vetřít. Ve snaze dostat se k penězům si vymyslel, že má manžel jeho bývalé přítelkyně problém s policií. Za tím účelem si pořídil i falzifikát usnesení ze státního zastupitelství. Manželé si tak nabrali několik půjček, které měly posloužit pro zastavení vyfabulovaných stíhání, domovních prohlídek apod. Rodina se měla dokonce na jeho popud nějakou dobou „skrýt“ před policií. Ve skutečnosti potřeboval byt, ve kterém občas přebýval, pro sebe a svou novou přítelkyni. Tu se také pokusil zatáhnout do svých nekalých praktik. Zadrželi jsme ho, jak řídil motorové vozidlo, ačkoliv měl soudem zakázáno řízení. Po městě se mimo jiné proháněl ve voze své přítelkyně, i když nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Vůz navíc opatřil modrými majáky.

 Kriminalisté z 10. oddělení  ho viní z podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vzhledem k charakteru jeho trestné činnosti lze předpokládat, že jeho obětí je ještě více. Žádáme tedy jeho případné další oběti, aby se prostřednictvím linky 158 s kriminalisty zkontaktovaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře