Reklama
reklama

Muž používal různá jména. Kriminalisté hledají jeho další oběti

Poměrně pestrou škálou podvodů a těžko uvěřitelných historek se prezentoval jednatřicetiletý muž, který je v současné době stíhán vazebně. Přes inzerát si našel ženy, které byly ve finanční nouzi. Přislíbil jim zprostředkování půjčky, přitom místo finanční provize si řekl o sexuální služby. Ženy v tíživé finanční situaci na jeho podmínky přistoupily, slíbené peníze i tak nikdy neviděly.

Sám také aktivně inzeroval zprostředkování práce na brigádách v zahraničí. Zájemci o lákavé zaměstnání při stavbách rodinných domů v Itálii se s mužem několikrát sešli. Jako zálohu, že přijdou k autobusu, pak zaplatili zálohu 3 tisíce korun.  Když pak přijeli do Brna, odvoz k místu odjezdu autobusu do Itálie se nekonal. Když tam čtveřice po vlastní ose dorazila, pochopitelně tam žádný autobus nepřijel a zprostředkovatel byl nekontaktní.

Nejzajímavější hru ale rozehrál v rodině, kam se mu podařilo vetřít. Ve snaze dostat se k penězům si vymyslel, že má manžel jeho bývalé přítelkyně problém s policií. Za tím účelem si pořídil i falzifikát usnesení ze státního zastupitelství. Manželé si tak nabrali několik půjček, které měly posloužit pro zastavení vyfabulovaných stíhání, domovních prohlídek apod. Rodina se měla dokonce na jeho popud nějakou dobou „skrýt“ před policií. Ve skutečnosti potřeboval byt, ve kterém občas přebýval, pro sebe a svou novou přítelkyni. Tu se také pokusil zatáhnout do svých nekalých praktik. Zadrželi jsme ho, jak řídil motorové vozidlo, ačkoliv měl soudem zakázáno řízení. Po městě se mimo jiné proháněl ve voze své přítelkyně, i když nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Vůz navíc opatřil modrými majáky.

 Kriminalisté z 10. oddělení  ho viní z podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Vzhledem k charakteru jeho trestné činnosti lze předpokládat, že jeho obětí je ještě více. Žádáme tedy jeho případné další oběti, aby se prostřednictvím linky 158 s kriminalisty zkontaktovaly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře