Reklama
reklama

Muž nahlásil krádež konopí ze svého balkónu. Zodpovídat se budou zloději i majitel rostliny

Kuriózní případ řešili brněnští policisté. V nočních hodinách spatřili na Svitavském nábřeží podezřele vyhlížející skupinku čtyř osob, která nesla věc zabalenou v černém igelitu. Strážníci zjistili, že trojice mladíků a jedna dívka v pytli nesou vzrostlou rostlinu konopí v květináči. Tu již však postrádal její majitel.

Dva z chlapců policistům nejdříve tvrdili, že rostlinu našli, nebyli však schopni hodnověrně upřesnit místo nálezu. Na služebnu k dalšímu vysvětlení nakonec putoval devatenáctiletý mladík a jeho o tři roky mladší kamarád.

Zároveň vyšlo najevo, že uvedenou rostlinu již někdo postrádal. Policisté totiž přijali oznámení o krádeži konopí z balkonu v Černovicích. Majitel vyčíslil škodu na padesát korun.

Dvojice mladíků se k tomuto činu následně doznala a nyní čelí podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Policisté tedy potěšili pěstitele informací o zadržených zlodějích, ovšem současně muži sdělili, že on sám je podezřelý z přestupku. Ten bude případně řešen po provedené expertíze, při které specialisté určí množství účinné látky v rostlině.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře