Reklama
reklama

Muž na Pekařské vysílal z okna nouzový signál. Případ měl kuriózní rozuzlení

Znepokojivý pohled se v pondělí naskytl muži, který pozdě večer procházel Pekařskou ulicí. Se znalostí Morseovy abecedy spolehlivě rozklíčoval, že z okna jednoho z domů vychází opakovaně světelný tísňový signál a s obavami, že se tak někdo snaží zoufale přivolat pomoc, se obrátil na linku 156. 

Sám vyčkal na místě, aby vyslané hlídce ukázal dané okno a maximálně tak urychlil případnou pomoc. Dveře bytu strážníkům otevřel pětatřicetiletý muž a ubezpečil je, že nikdo uvnitř není ohrožen a na důkaz svých slov pozval dál. Až když je přivedl k oknu, kde měl interaktivní květináč k urychlování květin, uvědomil si, že tato věc automaticky vysílá právě nouzový signál. Pěstitel se strážníkům omluvil za způsobené nepříjemnosti a přislíbil zjednat nápravu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře