Reklama
reklama

Muž kreslil fixou po zdi přímo před kamerou, hrozí mu až rok za mřížemi

Zřejmě zapůsobil alkohol v krvi, jinak si policisté nedokážou vysvětlit, proč se rozhodl malovat na zeď jednatřicetiletý muž z Brna přímo pod dohledem bezpečností kamery a okolo procházející hlídky. Fixu hodil do koše a snažil se utéct.

V noci ze soboty na neděli se muž postavil s černou fixou v ruce do průjezdu jednoho z klubů ve Štefánikově ulici a začal malovat. „Zkonzumovaný alkohol mu zřejmě zvýšil sebevědomí a omezil zábrany. Jinak si ani nelze vysvětlil, že své dílo pro laika připomínající dětskou čmáranici, začal tvořit přímo pod dohledem bezpečnostní kamery,“ nechápavě popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Po chvíli si jej také kromě toho všimla procházející policejní hlídka z Králova Pole. Muž odhodil fixu do odpadkového koše a snažil se ukrýt do vedlejšího podniku, to mu ale nepomohlo a skončil na policii. Po pár hodinách byl propuštěn, ještě v tomto týdnu by měl ale policistům své jednání vysvětlit. Za přečin sprejerství mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře