Reklama
reklama

Muž kreslil fixou po zdi přímo před kamerou, hrozí mu až rok za mřížemi

Zřejmě zapůsobil alkohol v krvi, jinak si policisté nedokážou vysvětlit, proč se rozhodl malovat na zeď jednatřicetiletý muž z Brna přímo pod dohledem bezpečností kamery a okolo procházející hlídky. Fixu hodil do koše a snažil se utéct.

V noci ze soboty na neděli se muž postavil s černou fixou v ruce do průjezdu jednoho z klubů ve Štefánikově ulici a začal malovat. „Zkonzumovaný alkohol mu zřejmě zvýšil sebevědomí a omezil zábrany. Jinak si ani nelze vysvětlil, že své dílo pro laika připomínající dětskou čmáranici, začal tvořit přímo pod dohledem bezpečnostní kamery,“ nechápavě popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Po chvíli si jej také kromě toho všimla procházející policejní hlídka z Králova Pole. Muž odhodil fixu do odpadkového koše a snažil se ukrýt do vedlejšího podniku, to mu ale nepomohlo a skončil na policii. Po pár hodinách byl propuštěn, ještě v tomto týdnu by měl ale policistům své jednání vysvětlit. Za přečin sprejerství mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře